Reklama

Igor Kamiński i Mateusz Bujno w świetnej formie

Choć główna część sezonu lekkoatletycznego dobiega końca, a większość zawodników powoli traci wysoką formę, lekkoatleci KS-u Prefbet-Sonarol wciąż imponują na krajowych arenach. Dowodem na to są ich ostatnie starty, w tym udane występy podczas Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w Lublinie.

To właśnie tam dwóch młodych podopiecznych trenera Andrzeja Korytkowskiego, mimo zaledwie trzech miesięcy treningów, zaprezentowało się z bardzo dobrej strony, rywalizując z czołówką krajową.

Igor Kamiński wystartował w biegu na 600 metrów, gdzie od samego początku objął prowadzenie i nie oddał go aż do mety. Zwyciężył w swojej serii, poprawiając rekord życiowy aż o trzy sekundy (1:24,45). Niestety, ze względu na rozstawienie, Kamiński biegł w drugiej serii, co wykluczyło bezpośrednią walkę o medal. Jak się później okazało, do brązowego krążka zabrakło mu zaledwie 0,45 sekundy.

Reklama

Drugi z zawodników, Mateusz Bujno, wystartował na dystansie 300 metrów. Uzyskał wynik 35,97 sekundy, co byłoby jego nową życiówką i dałoby mu wysoką, szóstą lokatę. Niestety, tuż po biegu przyszła informacja o jego dyskwalifikacji za nadepnięcie linii, co przekreśliło świetny rezultat.

Mimo tych drobnych przeciwności, zawodnicy z Łomży pokazali, że drzemie w nich ogromny potencjał. Przed nimi jeszcze wiele startów i szans na medale - ich forma i postępy są tego najlepszym dowodem.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości