W niedzielę 19 lutego w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15 w Łomży rozegrana została II edycja 2017 zawodów pływackich pod nazwą "Podstawówka na Fali H2O". Ponad 120 uczniów z podstawówek łomżyńskich oraz z regionu rywalizowało w czterech stylach pływackich.
W niedzielny poranek w Parku Wodnym w Łomży zjawiło się ponad 120 uczniów ze szkół podstawowych z Łomży oraz pobliskich miast, którzy przystąpili do rywalizacji w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym. Tego dnia nie zawiedli również kibice, którzy licznie zajwili się na trybunach, by kibicować swoim pociechom.
W pierwszej części zawodów odbyły się starty uczniów klas I i II na dystansie 25 metrów stylem dowolnym i grzbietowym. Następnie do rywalizacji o medale na dystansie 50 metrów w stylach dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym przystąpili zawodnicy z klas III–IV i V-VI.
Celem zawodów jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego i sportowego sposobu spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego.
Wyniki:





Foto i video: MOSiR