Trzecie miejsce zdobyła drużyna dziewcząt z II LO w Łomży podczas wtorkowych finałów wojewódzkich w Lidze Lekkoatletycznej. W zawodach w Białymstoku rywalizowało po 12 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z województwa.
- Przed startem po cichu myśleliśmy o medalu, ale wszystko musiałoby się dobrze ułożyć. Zaczęło się rewelacyjnie od skoku wzwyż, gdzie zwyciężyła Klaudia Dłużniewska, pokonując poprzeczkę na wysokości 165 cm . Rewelacyjnie zaprezentowała się też Katarzyna Bargielska skacząc w dal z wynikiem 5,63m ( co dało jej najlepszy wynik w bloku konkurencji skoków). Bardzo dobry wynik osiągnęła też Sylwia Pijanowska, pchając kulę na odległość 9,71 m( co dało 3 miejsce w tej konkurencji). Pozostałe dziewczęta również zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie sportowym co w ogólnej punktacji szkół dało nam III miejsce. Wyprzedziły nas jedynie ZSRCKP Białystok i IV LO Białystok - – przekazuje Konrad Haponik, wicedyrektor szkoły.
Skład zespołu dziewcząt II LO Łomża:
1. Bargielska Katarzyna III A- skok w dal, sztafeta 4x100
2. Dłużniewska Klaudia ID- skok wzwyż
3. Pijanowska Sylwia IIB- pchnięcie kulą
4. Chrostowska Izabela ID- skok wzwyż, sztafeta 4x100
5. Dąbrowska Anna IIA- 100m
6. Iwuć Weronika IIE- sztafeta 4x100
7. Kamienowska Kamila IE- 800 m
8. Kosińska Agnieszka IC- pchnięcie kulą
9. Ramatowska Aleksandra IIF- pchnięcie kulą
10. Ramatowska Emilia IB- 400 m
11. Sokołowska Angelika IF- 100m, sztafeta 4x100m
12. Wasik Aleksandra IF- 400m
13. Wawrzyniak Weronika ID- 100m
14. Pstrągowska Izabela IIIC- rzut oszczepem
15. Bogdańska Oliwia IIA- rezerwowa
Opiekunami zespołu dziewcząt są Sławomir Kalski i Marcin Jasionek.