Reklama

Integracyjny Turniej Halowej Piłki Nożnej [FOTO]

18/03/2017 08:57

W hali II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odbył się wczoraj Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Do sportowej rywalizacji stanęły drużyny Zespołu Szkół Specjalnych, Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości oraz Urzędu Miejskiego w Łomży.

To był ich dzień. Strzelali, dryblowali - byli najlepsi. Mowa o uczniach Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, którzy wygrali Wiosenny Turniej w Halowej Piłce Nożnej, rozegrany w hali II Liceum Ogólnokształcącego. Na drugim stopniu podium uplasowała się drużyna Urzędu Miejskiego w Łomży, z Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i posłanką Bernadetą Krynicką w składzie.

- Bardzo fajna inicjatywa zorganizowana po raz kolejny przez społeczność Zespołu Szkół Specjalnych. Urząd zawsze stara się włączać w takie akcje. Poprzez sport można pomagać innym i to jest właśnie piękne. Dzisiaj wszyscy zagraliśmy dla tych młodych ludzi – mówi Mariusz Chrzanowski, kapitan "ratuszowej" drużyny.

Reklama

Wystąpiła w niej też gościnnie posłanka Bernadeta Krynicka.

- To coś wspaniałego. Widać ile radości mają w sobie te dzieci. Naprawdę warto organizować takie wydarzenia, by przeżywać chwile takie jak dziś – podzieliła się swoimi wrażeniami.

Turniej miał na celu przede wszystkim integrację środowiska młodzieży z niepełnosprawnością oraz popularyzację wśród nich piłki nożnej.

- Sport, a w szczególności futbol, łączy ludzi. Chcieliśmy wyjść poza mury szkoły, zaprezentować umiejętności naszych uczniów na zewnątrz. Pokazać, że potrafimy. Każda taka inicjatywa wyzwala wiele pozytywnych emocji wśród naszej młodzieży, co niejednokrotnie było widać podczas zmagań sportowych – mówi Łukasz Kacprowski, radny i nauczyciel w-f w ZSS, a także pomysłodawca całej imprezy.

Reklama

W turnieju wystąpiły 3 drużyny: uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, reprezentacja Urzędu Miejskiego w Łomży oraz studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Najlepsza okazała się młodzież z niepełnosprawnością, wygrywając 6:3 finałowy pojedynek z reprezentacją łomżyńskiego magistratu. Trzecie miejsce zajęli żacy z PWSIiP.

Emocji nie brakowało także poza "boiskiem". W przerwie odbyły się m.in. zawody w przeciąganiu liny, a po zakończonych meczach swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy Fight Clubu Łomża, z Damianem Zorczykowskim na czele. W trakcie turnieju uruchomiona została również internetowa licytacja koszulki meczowej Rafała Boguskiego, wychowanka ŁKS Łomża, grającego obecnie w krakowskiej Wiśle. Środki z licytacji zostaną przekazane na wakacyjne wyjazdy uczniów ZSS.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości