Reklama

Jak wygląda S61 na odcinku Kolno-Stawiski? [VIDEO]

25/06/2021 08:18

To kolejny fragment trasy Via Baltica, który niedługo zostanie udostępniony kierowcom. Jeszcze przed końcem lipca pojedziemy 16-kilometrowym odcinkiem Kolno-Stawiski.

Z informacji podanych przez GDDKiA wynika, że zaawansowanie rzeczowe odcinka pomiędzy węzłem Kolno i obwodnicą Stawisk wynosi ok. 85 proc. Wykonawca po przełożeniu ruchu na trasę główną, będzie prowadził prace poza nią. Potrwają ok. dwóch miesięcy.

„W ramach inwestycji powstała dwujezdniowa droga ekspresowa, po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m każda, o nawierzchni z betonu cementowego. Wybudowano węzeł Kolno łączący trasę S61 z istniejącym przebiegiem DK61 i DK63. Powstał nowy odcinek DK63 o długości ponad 2,2 km oraz przebudowano drogę powiatowej 1903B na długości ponad 1,1 km. Zbudowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP-y): Górki Zachód i Górki Wschód oraz drugą jezdnię (zachodnią) na obwodnicy Stawisk na długości 3,4 km. Poszerzany jest, do przekroju drogi ekspresowej, ok. 500 metrowy odcinek istniejącej jezdni wschodniej na obwodnicy Stawisk” – czytamy.

Reklama

Umowę na realizację tego odcinka drogi ekspresowej GDDKiA podpisała 31 października 2017 roku (w formule Projektuj i buduj). Prace w terenie, po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowe, ruszyły na początku października 2019 roku. Wartość kontraktu na roboty budowlane to nieco ponad 288 mln zł.

Dodajmy, że Trwają ostatnie prace wykończeniowe na odcinku S61 pomiędzy Śniadowem i Łomżą. Około 17-kilometrowym odcinkiem Śniadowo – Łomża Południe pojedziemy w następnym miesiącu. Więcej:

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości