Reklama

Jechali za szybko, stracili prawo jazdy

22/06/2026 09:54

Dwoje kierowców, jadąc przez powiat łomżyński, przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Policjanci drogówki zatrzymali im prawa jazdy, wypisali mandaty i wręczyli punkty karne. Miejsca kontroli zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Najpierw „padło” na Jeepa w Marianowie (gmina Piątnica). Kierująca pojazdem kobieta jechała przez obszar zabudowany z prędkością 105 km/h. Ograniczenie w tym miejscu to 50 km/h. Mieszkanka powiatu monieckiego straciła prawo jazdy. W dodatku 49-latka otrzymała mandat w kwocie 1500 zł i zyskała 13 punktów karnych.

W Leopoldowie (gmina Miastkowo) wpadł kierowca Forda. W tym miejscu maksymalna dozwolona prędkość to 90 km/h. 46-letni mieszkaniec gminy Miastkowo jechał aż 143 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy, dostał 1500 zł mandatu i 13 punktów karnych.

Reklama

Przed weekendem, również w Leopoldowie, policjanci zatrzymali prawo jazdy innemu kierowcy Forda. 36-latek z powiatu ostrołęckiego jechał 189 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h.

Mundurowi przypominają, że od 3 marca 2026 r. weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego. Policjanci zobowiązani są zatrzymać obligatoryjnie, na trzy miesiące, prawo jazdy kierowcy, który przekroczy prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę, nawet poza obszarem zabudowanym. Przepis ten obowiązuje na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych z wyłączeniem dróg ekspresowych i autostrad.

Reklama

Nowością jest również to, że uprawnienia kierowcy, który w czasie tych trzech miesięcy zdecyduje się wsiąść za kierownice zostaną całkowicie cofnięte.

Źródło: KMP w Łomży
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości