Reklama

Juniorki GUKS Dwójka awansowały do 1/8 Finału Mistrzostw Polski

16/01/2017 06:06

Piłkarki ręczne Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka" Łomża zajęły drugie miejsce w rozegranym w Łomży turnieju 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorek i awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Mecze 1/16 rozegrane zostały od piątku do niedzieli w hali sportowej przy II LO w Łomży.

W 1/16 Finału Mistrzostw Polski grupy A uczestniczyły trzy drużyny: GUKS Dwójka Łomża, Korona Handball Kielce, SPR JKS Jarosław. Turniej rozegrany został systemem "każdy z każdym". Jako pierwsze w piątek zmierzyły się zespoły z Łomży i Jarosławia. Gospodynie nie pozostawiły cienia wątpliwości kto jest lepszy w tym meczu, wygrywając 24:11 (11:5).

W sobotę gospodynie odpoczywały, a ich wcześniejsze rywali zmierzyły się z drużyną z Kielc, która dosłownie "zdemolowała" szczypiornistki z Podkarpacia 38:9 (20:5).

Reklama

W tej sytuacji w niedzielę pozostał do rozegrania mecz o pierwsze miejsce pomiędzy GUKS "Dwójka" Łomża a Koroną Handball Kielce. Choć podopieczne trenera Stanisława Niedbały miały dzień przerwy i teoretycznie powinny być wypoczęte, nie wystarczyło to do pokonania rywalek. "Dwójka" przegrała to spotkanie 12:30 (5:17), co jednak nie przeszkodziło im w awansie do 1/8 Finału MPJ.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama