Dwóch zawodników zgłaszających aspiracje do gry w III-ligowym ŁKS-ie 1926 Łomża trenowało w piątek z łomżyńską drużyną. O tym, czy zasilą biało-czerwonych w rundzie wiosennej zdecyduje sztab szkoleniowy, który w zanadrzu ma już kolejnych pikarzy do sprawdzenia.
Wzorem przerwy letniej w ŁKS-ie nie ma organizowanego "castingu" dla piłkarzy. Sprawdzani i przymierzani do drużyny są konkretni zawodnicy wcześniej już wypatrzeni przez sztab trenerski. W piątek dwóch takich piłkarzy pojawiło się na treningu ełkaesiaków. Pierwszym był 24 – letni środkowy obrońca Mazura Pisz Paweł Wasiulewski, drugi to 20 – letni boczny pomocnik III – ligowego KS Wasilków – Karol Styś.
Młodszy z testowanych zawodników miał okazję już w tym sezonie dwukrotnie zagrać przeciwko ŁKS-owi w III ligowych rozgrywkach wówczas właśnie trafił na listę życzeń biało-czerwonych, bo wyraźnie wyróżniał się na tle swoich kolegów z drużyny. W rundzie jesiennej Karol Styś 14 razy pojawiał się na boisku zdobywając 5 goli. W poprzednim sezonie, który zespół z Podlasia zakończył na 8. miejscu, w 32 spotkaniach zdobył także 5 goli.
Niezbyt wiele natomiast możemy powiedzieć o Pawle Wasiulewskim, który jest obecnie zawodnikiem Mazura Pisz. Wiadomo natomiast, że obecnie pracuje i mieszka on w Łomży i prawdopodobnie stąd pomysł sprawdzenia tego piłkarza. Jeżeli testowani zawodnicy znajdą uznanie w oczach trenera Mateusza Miłoszewskiego, to zobaczymy ich na wiosnę w biało – czerwonych barwach.
To jeszcze nie ostatnie nowe twarze, jakie powinny pojawić się na treningach w przerwie zimowej. Więcej szczegółów powinno być znanych do końca przyszłego tygodnia. Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to w ciągu najbliższych dni ŁKS powinien zamknąć kadrę na rundę wiosenną. Byłaby to dość komfortowa sytuacja dla trenera Miłoszewskiego, który miałby wówczas wystarczająco dużo czasu na pracę z drużyną w każdym aspekcie. Tak wcześnie ustalony skład pozwoli też na skuteczne wkomponowanie nowych zawodników w zgrany już przecież łomżyński zespół. Celem minimum na rundę wiosenną jest zajęcie miejsca dającego gwarancję gry w nowej, zreformowanej III lidze o zasięgu czterech województw.