Reklama

Karatecy z medalami Pucharu Europy [FOTO]

08/12/2015 09:25

Czwórka łomżyńskich karateków, którzy wzięli udział w Pucharze Europy Karate Kyokushin, przywiozła do Łomży aż pięć medali: trzy złote oraz po jednym srebrnym i brązowym. Najlepiej zaprezentowała się Klaudia Lanczewska, która zdobyła dwa krążki: złoty i srebrny.

Trzy złote, srebrny i brązowy medal zdobyli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate w Pucharze Europy Karate Kyokushin.

Najlepiej zaprezentowała się Klaudia Lanczewska wygrywając konkurencję walk (kumite) w wadze ciężkiej juniorek. Najtrudniejszą, a jednocześnie najlepszą walkę stoczyła w finale z reprezentantką Rosji Anną Prokhorovą. Zdobyła również jako jedyna drugi, srebrny medal, w konkurencji układów (kata).

Świetnie zaprezentowała się także Wiktoria Korytkowska, która stoczyła trzy wymagające pojedynki w kategorii -55 kg młodziczek. Złoty medal zdobyła po zwycięstwie nad reprezentantką Węgier Anną Hremo.

Reklama

Zdecydowanie najbardziej wymagający start zaliczył Tomasz Stachacz w kategorii -75 kg młodzików. W ćwierćfinale trafił na reprezentanta Rosji Andreya Tregubova, z którym wygrał po bardzo zaciętym pojedynku i dogrywce. Półfinałowa walka z reprezentantem Ukrainy Mykytą Kapustinem była równie ciężka. W finale spotkał się z kolejnym reprezentantem Ukrainy Oleksandrem Syniakovem, z którym również wygrał po twardej, wyrównanej walce z dogrywką.

Brązowy medal przypadł Adamowi Stachaczowi, który wygrał walkę ćwierćfinałową z reprezentantem Turcji Ferit Sengul. Niestety nabawił sie lekkiej kontuzji i w pojedynku o wejście do finału, po dogrywce, uległ nieznacznie koledze z reprezentacji Polski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości