Budowa linii kolejowej w Łomży przyśpiesza. Wczoraj na plac budowy trafiły nowe rozjazdy.
Długo oczekiwana kolej w Łomży nabiera kształtów. Wczoraj przywieziono nowe rozjazdy. Są to węzły kolejowe lub punkty sieci kolejowej, gdzie linie się rozgałęziają, łączą lub krzyżują.
- To pierwsze elementy modernizowanej linii kolejowej Łomża - Śniadowo. Dzięki inwestycji już w przyszłym roku na trasę wrócą pociągi. Wykonaliśmy już sporo prac przygotowawczych i sukcesywnie będziemy układać nowe odcinki torów w kierunku Śniadowa- informuje PLK SA na portalu X.
W najbliższych dniach rozjazdy będą zabudowywane na wyznaczonych wcześniej miejscach.
Pierwsze pociągi na nowej linii łączącej Łomżę ze Śniadowem pojawią się już w 2026 roku.