Reklama

Kolejnych dwóch kierowców straciło prawa jazdy

Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Miejsca kontroli zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miniony weekend policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali, jak kierowcy respektują ograniczenia prędkości.

- W piątek w Miastkowie po godzinie 18:00 funkcjonariusze zatrzymali kierowcę jadącego za szybko. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Makowa. Mężczyzna, jadąc citroenem, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”, przekroczył dozwoloną prędkość o 54 kilometry na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych. Natomiast wczoraj wczesnym rankiem, tym razem w Nowogrodzie mundurowi zatrzymali kierowcę volvo. 25-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 63 kilometry na godzinę. I w tym przypadku kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, a także mandatem karnym w wysokości 2000 złotych - poinformowała Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

Mieszkańcy wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi w tym miejscu do przekraczań prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawnione wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem mapy.

Źródło: KMP Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości