W dniu 05.06.2025 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury odbyła się trzecia już edycja Konkursu Poezji Ludowej – jedno z wydarzeń towarzyszących XXXII Ogólnopolskim Dniom Kultury Kurpiowskiej.
Tradycyjnie już impreza została poprzedzona Regionalnym Przeglądem Śpiewaków, Gawędziarzy i Kapel Ludowych, który odbył się w Dobrym Lesie.
Jury nagrodziło następujących uczestników:
W kategorii dziecięcej:
I miejsce - Marcelina Piątek z M-GOK w Nowogrodzie
II miejsce - Hanna Świętochowska ze Szkoły Podstawowej w Konarzycach
W kategorii dorosłych:
Nagrodę otrzymała Maria Polak - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
W kategorii młodzieżowej:
I miejsce - Oliwia Sobuta - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
I miejsce - Hanna Horoszewska - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
II miejsce - Magdalena Krysiak - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
II miejsce - Piotr Dłużniewski - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
Gratulujemy Laureatom.
A już przed nami Finał XXXII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej - Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie, na który zapraszamy 14.06.2025 r. godzina 10.30 - scena nad rzeką.