Koszykarki GUKS-u Olimpijczyk Łomża odniosły zwycięstwo w meczu 4. kolejki mazowieckiej ligi U-14.
W wyjazdowym spotkaniu w Ożarowie podopieczne duetu trenerskiego Daniela Chojnowskiego i Włodzimierza Wójcika pokonały Akademię Koszykówki Ożarów aż 147:15, potwierdzając dominację w grupie B. Zespół z Łomży pozostaje liderem z perfekcyjnym bilansem 5–0.
- Dziś rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie zarówno w ataku, jak i w obronie. Pomimo koszy najazdowych, na które na co dzień nie trenujemy, dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze, o czym świadczy wysoki wynik meczu. Mieliśmy nad przeciwnikiem wyraźną przewagę wzrostu, co przełożyło się na łatwe punkty drugiej szansy. Gratuluję zawodniczkom, że utrzymały koncentrację przez całe spotkanie i konsekwentnie realizowały założenia przedmeczowe - mówi Daniel Chojnowski, szkoleniowiec Olimpijczyka.
Reklama
Kolejne spotkanie Olimpijczyk rozegra na wyjeździe 8 grudnia. Rywalem będzie MUKS Piaseczno.
Zespołowi należą się duże brawa za organizację gry i tempo, które utrzymywały praktycznie przez całe 40 minut. Widać, że dziewczyny robią postępy i potrafią wykorzystać swoje atuty. Takie mecze budują pewność siebie przed kolejnymi wyzwaniami - dodaje Włodzimierz Wójcik.
AK Ożarów - Olimpijczyk Łuków 15:147
Olimpijczyk: Zuzanna Niewińska 15 pkt, Oliwia Tomasiewicz 24 pkt, Hanna Mucha 19 pkt, Alicja Wybraniak 6 pkt, Irsana Khamzaeva 16 pkt, Kseniya Savatseyeva 2 pkt, Oliwia Kozłowska 8 pkt, Klaudia Kneć 2 pkt, Natalia Pędzich 16 pkt, Emilia Trzonkowska 39 pkt.