Nasze zawodniczki udanie rozpoczęły zmagania podczas ogólnopolskiego turnieju koszykówki dziewcząt z rocznika 2014 i młodszych.
Podopieczne Marcina Piotrowskiego i Aleksandry Olszewskiej w piątek rozegrały dwa mecze i wygrały. W spotkaniu otwarcia zdominowały rywalki z UKS-u 1 Nidzica, zwyciężając aż 55:5! W drugim starciu było nieco trudnej, ale łomżanki pokazały klasę, triumfują 63:28 z ekipą UKS-u Piątka Ostrów Wielkopolski.
- Od początku kontrolowaliśmy to spotkanie. Fajnie, bo mogłem dać zagrać każdej zawodniczce - mówi szkoleniowiec.
W sobotę łomżanki rozegrają ostatni mecz fazy grupowej. Ich rywalkami będą zawodniczki Wataha Basketball Rumia. Początek spotkania o godz. 11:00. Stawką będzie pierwsze miejsce w eliminacjach.
Skład UKS 4 Łomża: Aniela Nowacka, Klara Wybraniak, Zuzanna Piotrowska, Zuzia Grabowska, Zosia Fraszczyk, Gabriela Piotrowska, Oliwia Załęcka, Ania Trzonkowska, Zosia Pupik, Zuzia Żyznowska, Julia Zalewska, Aleksandra Wysocka, Zuzia Taraszkowska, Patrycja Laszkowska, Zuzia Zduńczyk, Danusia Zapert.