Reklama

Łamią zasady kwarantanny

09/04/2020 07:38

Kolneńscy policjanci interweniowali przedwczoraj wobec objętego kwarantanną 54-latka, który postanowił wyjść z mieszkania i pójść do sklepu po zakupy. Mężczyzna musi liczyć się teraz z wysoką karą. - Jest to kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania. Mundurowi kolejny raz apelują o rozsądek i przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń - podkreśla policja.

- Tym razem skrajnym przykładem nieodpowiedzialności wykazał się 54-latek - przekazuje KPP w Kolnie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wyszedł przedwczoraj z mieszkania i poszedł do sklepu zrobić zakupy.

Funkcjonariusze powiadomili o zaistniałej sytuacji służby sanitarne. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające. Mężczyzna musi liczyć się z wysoką karą.

Mundurowi apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Reklama

9 przypadków łamania kwarantanny

Tylko wczoraj podlascy policjanci sprawdzili ponad 3800 osób i ujawnili 9 przypadków opuszczenia miejsc kwarantanny. Mundurowi otrzymali łącznie 121 zgłoszeń o łamaniu przepisów dotyczących przemieszczania się i gromadzenia. Interweniowali 61 razy w związku z naruszeniem zasad przemieszczania się (39 mandatów, 29 pouczeń, w 8 przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające, 10 zgłoszeń nie potwierdzono) i 60 razy w związku z nielegalnym gromadzeniem się osób (30 mandatów, 20 pouczeń, w 19 przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające, 30 zgłoszeń nie potwierdzono)

Reklama

fot. KPP Kolno

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości