Ciężarowe volvo, zarejestrowane jako pojazd pomocy drogowej w jednym z przedsiębiorstw w Kolnie, tankowane było olejem opałowym. Funkcjonariusze Służby Celnej znaleźli nietypowe paliwo w baku samochodu.
- Pobrana ze zbiornika zatrzymanego w Kolnie samochodu próbka paliwa nie budziła wątpliwości- jej czerwony kolor wskazał, że w samochodzie niezgodnie z przeznaczeniem wykorzystywany jest olej opałowy- informuje Maciej Czarnecki, rzecznik Izby Celnej w Białymstoku.
Ciężarowe volvo było wykorzystywane jako samochód pomocy drogowej w jednym z przedsiębiorstw działających w Kolnie. 46-letni właściciel firmy został ukarany mandatem w wysokości dwustu złotych, nałożonym przez wezwaną na miejsce policję.
Celnicy ustalają również wysokość strat, jakie w wyniku nielegalnego tankowania poniósł Skarb Państwa.