Od września 2017 roku w Liceum Mistrzostwa Sportowego ruszy klasa o profilu piłkarskim. Dzisiaj na Stadionie Miejskim podpisana została umowa pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości a Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym o współpracy w zakresie szkolenia.
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości jest organem prowadzącym Akademickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, w którego skład wchodzi Liceum Mistrzostwa Sportowego. Jak podkreśla rektor PWSIiP prof. Robert Charmas, łomżyńskie Liceum jest dopiero drugą tego typu szkołą w województwie podlaskim po Szkole Mistrzostwa Sportowego funkcjonującej w Białymstoku.
Klasa o profilu piłkarskim uruchomiona zostanie od 1 września 2017 roku po to, żeby młodzież trenująca w MŁKS-ie mogła kontynuować naukę ściśle połączoną z trenowaniem piłki nożnej w liceum, a naturalną koleją rzeczyły będą studia o profilu wychowania fizycznego na PWSIiP.
Nauka w liceum to jednak nie wszystko. Uczniowie będą mogli skorzystać także z zakwaterowania i wyżywienia w bursach opłacanego przez szkołę. Oprócz przyszłych uczniów korzyści z porozumienia odniosą też strony podpisanej umowy. Liceum Mistrzostwa Sportowego może liczyć na pomoc MŁKS-u w rekrutacji uczniów, a MŁKS zyska wsparcie w profesjonalnym szkoleniu swoich piłkarzy.