Reklama

ŁKS 1926 Łomża nie zagra w tym sezonie

08/05/2020 10:59

Odwołane zostały rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych. Decyzja została podjęta w związku z epidemią koronawirusa i rządowymi obostrzeniami.

Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki, chociaż nie wszystkie zaplanowane mecze zostały rozegrane.  Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie.

"Stosownie do rządowych planów tzw. „odmrażania życia społecznego” zniesienie ww. ograniczeń, umożliwiające organizację meczu piłkarskiego w niższych klasach rozgrywkowych ma nastąpić dopiero w IV (ostatnim) etapie znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, w nie określonym na chwilę obecną terminie. Powyższe czyni niemożliwym zarówno kontynuowanie obecnie rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Wojewódzkie ZPN, jak również zaplanowanie terminu wznowienia tej rywalizacji w niedalekiej przyszłości, dopuszczającego nawet możliwość jej zakończenia do początku lipca bieżącego roku" - czytamy. 

Reklama

Ustalono, że jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/20 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie za to spadków do niższych klas rozgrywkowych.  

ŁKS 1926 Łomża zakończył rozgrywki na 11. miejscu w tabeli podlaskiej IV ligi. Biało-czerwoni rozegrali 15 spotkań i zdobyli 17 punktów (4 - wygrane, 5 - remis, 6 - przegrane)

tabela: 90minut.pl

Reklama

Pełny komunikat dostępny jest TUTAJ

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości