Drużyna ŁKS-u 1926 Łomża zdominowała w ostatnich latach rozgrywki o Puchar Polski na szczeblu okręgu. W tym sezonie nasi pilkarze będą walczyć o to, by kolejny raz zdobyć to trofeum i zapewnić sobie awans do rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim. Wczoraj poznali pierwszego rywala na drodze do finału.
W ubiegłym sezonie biało-czerwoni zdobyli puchar w niecodziennych okolicznościach. Po tym, jak nie rozegrali ani jednego spotkania na swoim stadionie występując za każdym razem w roli faworyta, awansowali do finału, który również mieli zagrać na wyjeździe. Do tego jednak nie doszło, bo Dąb Dąbrowa Białostocka, który miał być rywalem ŁKS-u w finale, wycofał się i zrezygnował z rozegrania meczu. W ten sposób ŁKS, po raz pierwszy w swojej historii, zdobył puchar... walkowerem.
W pierwszym spotkaniu pucharowym w tym sezonie walkowera raczej nie należy się spodziewać. Nasi piłkarze zagrają je w Goniądzu z tamtejszą IV-ligową Biebrzą, dla której przyjazd zespołu z Łomży będzie okazją do rywalizacji ze znacznie wyżej notowanym przeciwnikiem. Mecz zostanie rozegrany 5 października o godzinie 15.00.