Nie tak wyobrażali sobie środowy wieczór kibice ŁKS Łomża. Drużyna prowadzona przez Marcina Sasala zakończyła swoją przygodę z tegoroczną edycją STS Pucharu Polski już na etapie I rundy, przegrywając na własnym stadionie z pierwszoligową Odrą Opole 0:2.
Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy. Już po kwadransie gry goście z Opola prowadzili 2:0, a obie bramki padły po uderzeniach... obrońców. Najpierw, w 8. minucie wynik otworzył Konrad Nowak, a sześć minut później prowadzenie podwyższył Jakub Szrek. To były jedyne trafienia w tym meczu, które wystarczyły Odrze, by zapewnić sobie awans do II rundy rozgrywek.
ŁKS Łomża, jako zwycięzca Regionalnego Pucharu Polski, reprezentował swój okręg w ogólnopolskich zmaganiach. Rywal z zaplecza Ekstraklasy okazał się jednak zbyt wymagający, a piłkarzom z Łomży zabrakło skuteczności i argumentów, by odwrócić losy rywalizacji.
Mimo ambitnej postawy w drugiej połowie i kilku roszad w składzie, gospodarze nie zdołali zagrozić bramce rywali. Odra kontrolowała przebieg gry i pewnie dowiozła korzystny rezultat do końca.
ŁKS Łomża - Odra Opole 0:2 (0:2).
Bramki: Nowak 8', Szrek 14'.
ŁKS Łomża: A. Olszewski - Kosakiewicz (84' Tarnacki), Witasik, Zieleniecki, Pikuła (88' Sychowicz), B. Olszewski, Dzięgielewski, Karmański (84' Chorosiński), Kluska (78' Pindor), Sauczek, Antkowiak.
Odra: Haluch - Szrek, Miloš, Piroch, Cássio, Nowak (80' Spychała), Pérez (80' Łyszczarz), Tront, Ramos (66' Kendzia), Kobusiński, Muratović (66' Przybyłko).
Żółta kartka: Witasik (Odra).
Sędziował: Wójcik (Siedlce).
fot. ŁKS Łomża