Od sezonu 2021/2022 Łomżyński Klub Sportowy zgłosi do rozgrywek piłkarskiej A-klasy drugi zespół - czytamy w komunikacie klubu. Drużyna powstała we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Będzie nosiła nazwę ŁKS II PWSIiP Łomża
"W pierwszym sezonie funkcjonowania zespół złożony będzie z zawodników roczników: 2002,2003 oraz 2004. W zdecydowanej większości są to uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz wychowankowie Młodzieżowego ŁKS-u. Część chłopców z rocznika 2002 rozpocznie wkrótce studia w Łomży w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, stąd też pomysł na zawiązanie ściślejszej współpracy z uczelnią." - czytamy.
Łomżyński Klub Sportowy zobowiązuje się czynnie uczestniczyć w akcjach promujących łomżyńską "Państwówkę" Na froncie koszulek drugiego zespołu znajdzie się logotyp uczelni, z tyłu pod numerem zawodnika - adres internetowy uczelni.
Trenerem drużyny ŁKS II PWSIiP Łomża zostanie Albert Rydzewski.
- Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę dra hab. Dariusza Surowika, prof. PWSIiP – Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Przypomnijmy, że dzięki dotychczasowej współpracy pomiędzy Klubem a PWSIiP piłkarze otrzymują od uczelni możliwość studiowania zgodnie z indywidualnym tokiem nauczania, na dowolnie wybranym kierunku studiów. Oprócz Wychowania fizycznego mogą zdecydować się na trzynaście innych kierunków. Otoczeni zostaną także kompleksową opieką uczelni, która zaoferuje im porady fizjoterapeutyczne, dietetyczne i inne. Studiowanie to także możliwość otrzymywania dodatkowych funduszy stypendialnych oraz zakwaterowania w ultranowoczesnym Domu Studenta „Rubikon”, który znajduje się nieopodal bazy szkoleniowej ŁKS-u" - dodaje ŁKS 1926 Łomża.
Reklama
Klub podkreśla, że decydując się na studia w Łomży i grę w barwach ŁKS-u zawodnicy uzyskują możliwość:
fot. Jacek Bochenko, PWSIiP