Reklama

ŁKS wygrywa u siebie ze Świtem [VIDEO i FOTO]

23/05/2018 20:19

ŁKS 1926 Łomża na własnym stadionie podjął Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Dla gospodarzy mecze ostatnich kolejek to walka o utrzymanie w lidze. Po dzisiejszym wygranym spotkaniu (2:1) i kolejnych zdobytych punktach pojawiło się światełko w tunelu. Czy ta dobra passa utrzyma się do końca sezonu?

Przed meczem na faworyta typowano gości. Świt plasuje się na przodzie tabeli, z kolei ŁKS cały czas ma niepewną sytuację. Dla podopiecznych Krzysztofa Ogrodzińskiego starcie z mocniejszym przeciwnikiem było wyzwaniem. Trzeba było nie tylko pokazać dobrą grę, ale też zrzucić z barków ciężar grożącego spadku.

Obie drużyny od początku narzuciły tempo. Na bramkę nie trzeba było długo czekać. ŁKS szybko wykorzystał swoją szansę. W 2. minucie Marcin Świderski bezpośrednio z rzutu wolnego wyprowadził ekipę na prowadzenie. Rywale próbowali odrobić stratę i udało im się to kilka chwil później. W 14. minucie na 1:1 odpowiedział Michał Steć.

Reklama

Druga połowa to popis kilku, może nie spektakularnych, ale dobrych akcji. Widać było zaangażowanie i wolę walki. Jako pierwsi do walki ruszyli gospodarze. W 59. minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Damian Gałązka. Goście chcieli zmienić ten wynik, ale defensywa naszych skutecznie ich powstrzymała. Tuż przed ostatnim gwizdkiem łomżanie mogli podwyższyć na 3:1 w sytuacji sam na sam, jednak zawodnik był na spalonym.

Zwycięstwo z nowodworzanami jest niewątpliwie na wagę złota. Daje zespołowi pewien bufor bezpieczeństwa i psychiczny komfort przed następnym starciem. Kolejna walka czeka „Ełkaesiaków” na wyjeździe. Do pokonania mają Wartę Sieradz. Początek meczu zaplanowano na sobotę na godz. 17.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości