Dziewięć nowych, pięciomiejscowych łodzi elektrycznych już od jutra będzie dostępnych do wypożyczenia w Łomży. MOSiR rozwija ofertę rekreacyjną na Narwi, zapewniając mieszkańcom i turystom bezpieczne i komfortowe spędzanie czasu na wodzie.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozwija swoją ofertę. Po gokartach, które od tego roku są dostępne do wypożyczenia, MOSiR zakupił dziewięć nowych łodzi elektrycznych, które będą pływały po Narwi. Są one zadaszone, pięciomiejscowe i doskonale sprawdzają się na wodnych akwenach.
– To są łódki niskodenne, więc mogą pływać na płytkich wodach. Mają moc 800 W. Akumulatory pozwalają na 8–9 godzin pracy, więc śmiało możemy płynąć do Wizny czy Nowogrodu – powiedziała dyrektor MOSiR-u Bernadeta Krynicka, nie kryjąc radości z nowego zakupu. – Otworzyliśmy się na wody i teraz możemy pływać. Jesteśmy zadowoleni. Są piękne, bezpieczne, świetnie się prowadzą.
Reklama
Obecnie trwa montowanie łódek, a dla fanów wodnych podróży będą one dostępne od jutra. Godzinny wynajem będzie kosztował 60 zł, ale mieszkańcy Łomży, osoby starsze oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny będą mogli liczyć na zniżkę.
– Cena jest bardzo konkurencyjna. Nie trzeba jechać do Mikołajek, wystarczy wpaść do portu w Łomży – podkreśla Bernadeta Krynicka.
Ostatnie prognozy pogody zapowiadają wyjątkowo ciepły wrzesień, co powinno sprzyjać spędzaniu czasu nad wodą.
Koszt zakupu łodzi wyniósł około 150 tysięcy złotych.