Zarząd Województwa Podlaskiego zaakceptował kandydaturę Jarosława Pokoleńczuka na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Nowy dyrektor rozpocznie pracę 1 czerwca.
Jarosław Pokoleńczuk został wybrany kandydatem na stanowisko dyrektora łomżyńskiego szpitala już w kwietniu. W środę (13.05) nominację na stanowisko wręczył mu Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Nowy szef szpitala ma rozpocząć pracę 1 czerwca.
Jarosław Pokoleńczuk ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz podyplomowe studia: Master of Business Administration (MBA), zarządzanie i finanse w ochronie zdrowia, a także zarządzanie kadrami w administracji publicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym. Pełnił m.in. funkcję głównego specjalisty ds. kontroli finansowo-rzeczowej, kierownika działu kontroli realizacji umów na świadczenia w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku, zastępcy dyrektora ds. finansowo-administracyjnych w SP ZOZ w Mońkach i obecnie - dyrektora SP ZOZ w Mońkach.
Reklama
Obecnie funkcję dyrektora szpitala pełni Jacek Roleder.
fot. Wrota Podlasia