Ul. Bursztynowa, Pułaskiego oraz częściowo ul. Strażacka zostały wyremontowane i na nowo otwarte. Wykonano m.in. nowe jezdnie, chodniki czy kanały deszczowe.
Zakończyły się prace prowadzone na trzech łomżyńskich ulicach. We wtorek (16.11) oficjalnie oddane zostały do użytkowania ul. Bursztynowa, Pułaskiego oraz Strażacka.
- Dzisiaj otworzyliśmy ul. Pułaskiego i Strażacką, niezwykle ważne ulice na Łomżycy. Mieszkańcy tych ulic czekali prawie 30 lat na remont. Ja w tamtej kadencji spotkałem się z mieszkańcami ul. Pułaskiego. Rozmawialiśmy na temat możliwości pozyskania środków na remont tej ulicy. Cieszę się niezmiernie z tego, że udało nam się zrealizować tę ważną inwestycję - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Przebudowa ulic Pułaskiego i Strażackiej kosztowała prawie 4 mln zł, z czego ponad 2,6 mln zł pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych. W trakcie trwających pół roku robót powstały nowe nawierzchnie jezdni o długości 902 metrów, ścieżki rowerowe, chodniki, zjazdy na posesje. Wykonany został także kanał deszczowy, technologiczny oraz sieci kablowej linii oświetleniowej. Również w tym przypadku realizacja inwestycji ma przyczynić się do bezpieczeństwa i komfortu ruchu drogowego w tej części miasta oraz podniesienia atrakcyjności znajdujących się przy niej terenów.
- Ul. Bursztynowa jest taką symboliczną ulicą, bo jest pierwszą ulicą która jest realizowana w tym planie miejscowym dotyczącym osiedla, ul. Zawadzkiej. Ta ulica składa się z dwóch odcinków. To jest niezwykle ważna infrastruktura. Tu jest dużo sieci podziemnych, które odwadniają ten teren i umożliwiają korzystanie z niego. Ta ulica jest też symboliczna, bo będzie dzieliła zabudowę wielorodzinną od jednorodzinnej - podkreśla wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki.
Reklama
Zakres prac na ul. Bursztynowej obejmował kompleksowe wykonanie struktury podziemnej: kanału deszczowego, sanitarnego, technologicznego, sieci wodociągowej, drenażu odwadniającego jezdnię, a także oświetlenia ulicznego i pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Jezdnia o łącznej długości pół kilometra wykonana została z kostki brukowej. Wartość wykonanych prac wyniosła prawie 2 mln zł, z czego niespełna 1,4 mln zł pochodziło ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Realizacja tej inwestycji ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego lokalnej sieci drogowej, a także wpłynąć na atrakcyjności i dostępności terenów pod budownictwo mieszkaniowe.
Miasto chce też wyremontować kolejne ulice. W planach są: ul. Kołłątaja, Żabia, Kasztelańska i Kalinowa.