:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża na mapie nowych linii kolejowych. Dojedziemy do Warszawy i na Mazury?

Komunikacja, Łomża mapie nowych linii kolejowych Dojedziemy Warszawy Mazury - zdjęcie, fotografia
25/03/2019 11:50

Około 1,6 tys. kilometrów nowych linii kolejowych ma powstać do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego. Część linii zostanie wybudowana przez CPK, a część zmodernizowana i wybudowana przez PKP. Na mapie siatki połączeń znalazła się także Łomża.

Spółka CPK opublikowała dzisiaj "pajęczynę" połączeń kolejowych, które zostaną wybudowane, bądź zmodernizowane. Jak wynika z zamieszczonej mapy, linię docierającą do Łomży wybudować ma CPK. Połączy ona nasze miasto z Ostrołęką, a od północy z Piszem i Giżyckiem.

- Korzyści z inwestycji kolejowych w ramach programu CPK są niezaprzeczalne. Ponad 100 polskich miast znajdzie się w strefie gwarantującej dojazd do CPK w czasie nie dłuższym niż 2,5 godziny. To pozwoli na skomunikowanie za sprawą lotniskowo-kolejowego węzła CPK większości najważniejszych ośrodków miejskich w Polsce - zapowiada w komunikacie wiceminister infrastruktury i pełnomocnik ds. budowy CPK Mikołaj Wild.

Aż 670 km linii ma pozwolić rozwinąć pociągom prędkość 250 km/h i więcej, 740 km umożliwi przejazd z prędkościami od 200 do 250 km/h, a 190 km umożliwi prędkość maksymalną 160 km/h. 1100 km mają stanowić linie dwutorowe, a 500 km - jednotorowe. Do Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie można dojechać także z obszarów przygranicznych.

Łączne koszty budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego szacowane są na 35 miliardów złotych. 16-19 miliardów trafi na realizację części lotniskowej, 8-9 miliardów - kolejowej i 7 miliardów - drogowej - wynika z informacji TVN 24 BiS. 

zdj. CPK

lomza

Łomża na mapie nowych linii kolejowych. Dojedziemy do Warszawy i na Mazury? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 13:56:26

    Idą wybory, sypią kiełbasą. Niech tylko zrobią to co obiecywali 4 lata temu. Drogiiiiii .

  • gość 2019-03-25 13:56:59

    I poco rozbudzać nadzieje. I tak nie powstaną te linie . Przed wyborami wszystko obiecają.

  • - gość - niezalogowany 2019-03-25 14:04:33

    Jak POKO dojdzie do władzy to na pewno nie zobaczycie ani CPK ani nowych linii kolejowych + kolej zostanie sprzedana.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 14:48:25

    Nie pozostaje nic innego jak trzymać za słowo.

  • gość 2019-03-25 14:49:15

    Tylko po co nam ten CPK ? A w przypadku Łomży aby się udało połączyć nas z Ostrołęką to już można marzyć o podróżowaniu pociągiem :)

  • gość 2019-03-25 15:10:00

    Giżycko-Pisz-Łomża super sprawa która powinna powstać dawno i nie ważne kto rządzi.Zobaczymy,oby nie kolejne obietnice

  • gość 2019-03-25 15:10:54

    Koleją na Mazury przez Łomżę SUPER !!!

  • gość 2019-03-25 15:13:25

    i jeszcze trasę Łapy-Ostrołęka-Olsztyn

  • gość 2019-03-25 15:14:06

    pewnie powstanie ale za 100 lat

  • gość 2019-03-25 15:27:12

    żadna kiełbasa bo zauważcie ,że cześć linii biegnie istniejącą już od Ostrołęki poprzez Śniadowo do Łomży. Bez względu jak to się potoczy dalej to musimy silnie zawalczyć o remont tego właśnie istniejącego odcinka gdyż to nam ponownie przywróci połaczenia kolejowe z całym krajem. Sprawa o tyle jest bulwersująca ,że środki na to już były , były szczegółowe plany i terminy a teraz co cisza. I to jest test sprawności , zaradności i siły przebicia wszystkich polityków i samorządowców. Od wójta gminy Łomża poprzez prezydenta miasta , radę powiatu, posłów Kołakowskiego i Krynicką oraz Obrysia. Jak dupy dacie kochani tak was wyborcy ocenią.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 15:28:51

    PO dla CPK ma alternatywę w Berlinie i dojazd najdroższą autostradą w Europie Kulczyka.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 15:31:55

    A kiedy obiecana kwota wolna od podatku 8000 zł? Obiecana 3,5 roku temu przed wyborami.

  • gość 2019-03-25 15:39:44

    Co za durnota ogromne koszty po to żeby wozić paru emerytów. Skąd takie urojone pomysły w pustych głowach?

  • gość 2019-03-25 15:59:11

    ty gościu jak zatrzymałeś się na poziomie Audika prawie nówki to co ty wiesz o kolejnictwie!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-25 17:37:20

    Co Ty masz chlopie z tym audikiem prawie nowka? Ciagle ten sam komentarz pod tematami o kolei

  • gość 2019-03-25 20:01:28

    Jak cały czas jakiś debil komentuje bez pomysłu to zapewne Pan mu grzecznie wspomina o jego cebulowo-polskiej mentalności do jego 20-letniego audi jak nówka sztuka :).

  • gość 2019-03-25 20:44:41

    Po co CPK? Po to - https://www.youtube.com/watch?v=Ef2pVPLctvQ

  • Gość - niezalogowany 2019-03-26 00:44:40

    Jeżeli samochód używany na chodzie można kupić za jedną wypłatę to kto będzie jeździł koleją? Jeżeli już to trzeba więcej lotnisk.

  • gość 2019-03-26 04:03:56

    Łomża żąda dostępu do morza !!!

  • Lokalny patriota - niezalogowany 2019-03-26 07:27:34

    Kiełbasa wyborcza... Coś w tym jest, przed wyborami to może pojawi się nawet obietnica lotniska w Łomży HAHA Szkoda, że z tym pociągiem to z pewnością pusta obietnica. W zasadzie to od początku istnienia kolei w Łomży byliśmy skazani na jej utratę, bo kto decyduje o linii kolejowej z ostatnią stacją w bądź co bądź wcale nie takim małym mieście?Państwo rządzący, potraktujcie swoje pomysły i nas, wyborców, poważnie i czas na kolej w Łomży, ale z połączeniami nie tylko na zachód do Ostrołęki i na północ do Giżycka. Zdecydowanie większy sens istnienia kolei w Łomży nadałoby połączenie naszego miasta w ten sposób z terenami wschodnimi (Białystok i dalej) i południowymi/południowo-wschodnimi (np. Lublin, bo o wyjeździe w kierunku Tatr z Łomży nawet nie marzę)

  • gość 2019-03-26 09:17:08

    Jeśli ktoś wierzy w ten śmieszny obrazek, niech zrzeknie się praw wyborczych, bo mózg już jest u niego w stanie rozkładu