Młode zawodniczki UKS 4 Łomża (rocznik 2014 i młodsze) nie pozostawiły złudzeń rywalkom i w świetnym stylu awansowały do finału ogólnopolskiego turnieju koszykówki dziewcząt.
Podopieczne trenerów Marcina Piotrowskiego i Aleksandry Olszewskiej zdominowały fazę grupową oraz półfinał, pokazując ogromny potencjał, zaangażowanie i zespołowego ducha.
Już od pierwszego meczu turnieju łomżanki prezentowały znakomitą formę. Na otwarcie zdeklasowały UKS 1 Nidzica, wygrywając aż 55:5. W kolejnym spotkaniu zmierzyły się z silniejszym zespołem UKS Piątka Ostrów Wielkopolski, jednak i tym razem wyszły z meczu zwycięsko, kończąc go wynikiem 63:28.
Najbardziej wyrównanym starciem fazy grupowej był pojedynek z drużyną Wataha Basketball Rumia. Choć rywalki postawiły wyższe wymagania, UKS 4 Łomża po raz kolejny udowodnił swoją przewagę, triumfując 57:24 i zapewniając sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.
W sobotnim półfinale łomżanki ponownie zachwyciły skutecznością i dyscypliną taktyczną. Pokonały zespół Bryza Kolbudy aż 76:16, czym przypieczętowały swój awans do wielkiego finału.
- Mecz nie należał do najtrudniejszych, co dało nam okazję do przećwiczenia różnych wariantów gry w obronie i ataku - komentuje trener Marcin Piotrowski.
W niedzielę o godzinie 12:30 UKS 4 Łomża zmierzy się z drużyną z Sokołowa Podlaskiego. Stawką będzie tytuł mistrza turnieju oraz złote medale.
W skład drużyny UKS 4 Łomża wchodzą: Aniela Nowacka, Klara Wybraniak, Zuzanna Piotrowska, Zuzia Grabowska, Zosia Fraszczyk, Gabriela Piotrowska, Oliwia Załęcka, Ania Trzonkowska, Zosia Pupik, Zuzia Żyznowska, Julia Zalewska, Aleksandra Wysocka, Zuzia Taraszkowska, Patrycja Laszkowska, Zuzia Zduńczyk oraz Danusia Zapert.