Drużyna UKS 4 Łomża rozpoczęła XIV Ogólnopolski Turniej Niepodległości w koszykówce dziewcząt (rocznik 2014) w Białymstoku w znakomitym stylu.
Choć niemal w całości składa się z zawodniczek z roczników 2015 i 2016, młode koszykarki pokazały, że wiek nie jest przeszkodą w rywalizacji na wysokim poziomie. W inauguracyjnym spotkaniu łomżanki pokonały Basket 47 Białystok 28:16. W drugim meczu uległy nieznacznie MKS Batory 18 Białystok 21:24.
- Przez cały mecz wynik oscylował wokół remisu. W ostatniej kwarcie wyszliśmy na pięciopunktowe prowadzenie, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowała drużyna z Białegostoku - mówi Damian Godlewski.
Reklama- Z trenerskiego punktu widzenia mecze grane na styku przez całe 40 minut uczą dziewczęta gry pod presją wyniku, co w przyszłości pomoże im zachować „zimną głowę” w trudnych momentach na boisku. Jestem bardzo dumny z dziewczyn - dodaje szkoleniowiec.
Kolejne mecze UKS 4 Łomża w turnieju:
22.11., godz. 9:00 UKS 4 Łomża - AS Mrągowo
22.11., godz. 16:00 UKS 4 Łomża - Trójka Żyrardów
23.11., godz. 8:00 UKS 4 Łomża - UKS Jedynka Nidzica