Reklama

Łomżyńscy lekkoatleci z sukcesami na Memoriale w Olsztynie [FOTO]

W miniony weekend Olsztyn stał się sportową stolicą lekkoatletyki. Oprócz prestiżowego V Memoriału im. Zbigniewa Ludwichowskiego o randze międzynarodowej, w którym rywalizowali zawodnicy z 22 krajów, odbył się również Mały Memoriał im. Zbigniewa Ludwichowskiego. 

W tej drugiej imprezie z powodzeniem startowali reprezentanci klubów z ziemi łomżyńskiej. Na bieżni w Olsztynie zaprezentowali się zawodnicy KS-u Prefbet-Sonarol Łomża, LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża oraz KOKiS Kolno. Łącznie kilkunastu sportowców stanęło do rywalizacji, a wielu z nich wróciło z medalami.

Na najwyższym stopniu podium stanęli:
Igor Kamiński (debiut na 600 m) – 1:27,51 s
Konrad Zaleski (800 m) – 2:00,20 s
Mateusz Bujno (100 m – 11,57 s oraz 300 m – 36,97 s)

Wysoką formę pokazała również Lena Gniazdowska, zdobywając srebro na 100 m (13,14 s) i brąz na 300 m (43,27 s). 

Reklama

W czołówce znaleźli się także:
Lidia Pawelczyk – 4. miejsce na 100 m (13,39 s) i 6. miejsce na 300 m (45,38 s)
Amelia Sempkowska – 6. miejsce na 100 m (13,40 s) i 7. miejsce na 300 m (45,70 s)
Laura Pruszkowska – 7. miejsce na 200 m (29,52 s) oraz 13. miejsce na 100 m (14,13 s)
Adam Lutoborski – 8. miejsce na 800 m (2:14,37 s)
Gabriel Mieczkowski – 9. miejsce na 600 m (1:32,99 s)
Natalia Jarzyło – 11. miejsce na 600 m (1:46,41 s)
Alicja Reska – 16. miejsce na 300 m (49,22 s)

Reprezentanci ziemi łomżyńskiej potwierdzili, że potrafią rywalizować na wysokim poziomie zarówno w zawodach młodzieżowych, jak i w imprezach ogólnopolskich. Natalia Jarzyło startuje w barwach KOKiS Kolno, Adam Lutoborski reprezentuje LŁKS Pprefbet Śniadowo Łomża, natomiast pozostali zawodnicy to reprezentanci KS Prefbet-Sonarol Łomża.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości