Adam Pupek i Piotr Kozikowski zdobyli złotego Cumulusa 2017, który w świecie lotników uważany jest za odpowiednika filmowego Oscara czyli najbardziej prestiżową nagrodę w środowisku. Swoją cegiełkę do tego sukcesu, który sportowcy zawdzięczają przede wszystkim sobie i swojej ciężkiej pracy, dołożyliśmy też my i nasi Czytelnicy dzięki głosowaniu w plebiscycie, do czego Was zachęcaliśmy.
Nagroda, którą otrzymali nasi paralotniarze to wielki sukces całej Łomży. Wyniki głosowania poznaliśmy podczas oficjalnej gali "Cumulusy 2017 - plebiscyt na najlepszych sportowców lotniczych", która odbyła się w sobotę w Airport Hotel Okęcie. Okazało się, że to Adam Pupek i Piotr Kozikowski są najlepsi nie tylko w rywalizacji sportowej, ale także "sms-owej".
- To dzięki Wam wygraliśmy tą nagrodę. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że z nami jesteście. Wspieracie nas, wierzycie w nas, pomagacie i trzymacie kciuki. Dziś wiemy, że nasz team to nie tylko Adam i Piotrek , ale My wszyscy - napisali sportowcy na swoim profilu, gdzie dodali także podziękowania dla wszystkich, którzy udzielili im wsparcia:
- Tę bardzo wyjątkową dla nas nagrodę chcielibyśmy dedykować naszemu wspaniałemu przyjacielowi Mariusz Kozarzewski. Mamy nadzieję Mario, że patrząc dzisiaj z góry jesteś z nas dumny - czytamy we wpisie.
Lotnicy nie zapomnieli także o wspierających ich mediach.
- Dziękujemy szczególnie Radio ESKA, Telewizja Narew, mylomza.pl | Nowe spojrzenie na Łomżę, XLomza.pl - Informacje w formacie XL - Łomża, Tygodnik Kontakty, Gazeta Współczesna, Park Handlowy Łomża za dotarcie z informacją o głosowaniu do każdego mieszkańca Łomży i okolic.
O licznych sukcesach naszej załogi mogliście wielokrotnie przeczytać w naszym portalu. Teraz też Adam i Piotr nie osiadają na laurach.
- Czas na świętowanie już za nami. Teraz czeka nas ciężka praca. Za 2 miesiące wylatujemy na Mistrzostwa Świata do Tajlandii. Mamy nadzieję, że będziecie nam mocno kibicować i trzymać kciuki!
Będziemy na pewno! Gratulujemy!