Dwóch zawodników BKS Tiger Łomża znalazło się w trzyosobowym składzie polskiej ekipy na XIV Mistrzostwa Europy Młodzików rozegrane w dniach 24-28 lipca w Zagrzebiu. Choć medali nie przywiozą, to zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a Maksymilian Miłaszewski był o krok od podium.
Na Mistrzostwa Europy do Zagrzebia pojechali z Łomży Maksymilian Miłaszewski (kat. 62 kg) i Filip Zalewski (kat. 76 kg). Trzecim reprezentantem był Jakub Dordzik (Skorpion Szczecin - kat. 52 kg). Zawodnikami opiekowali się trenerzy Zbigniew Maleszewski (Tiger Łomża) i Patryk Tkaczyk (Skorpion Szczecin).
Filip Zalewski odpadł niestety już w eliminacjach. Stoczył w nich bardzo wyrównany pojedynek z Rumunem Vidu–Juniorem Milcescu. Co prawda walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem zawodnika rumuńskiego, ale zdaniem obserwatorów, nie tylko z Polski, werdykt powinien być na korzyść Filipa.
Z kolei Maksymilian Miłaszewski i Jakub Dordzik awansowali do ćwierćfinału i mieli poważne szanse na awans do strefy medalowej. Udało się to tylko pięściarzowi ze Szczecina, który ostatecznie wywalczył brązowy medal pokonując Włocha Casiraro Flavio. Miłaszewski uległ niestety silnie bijącemu Bułgarowi Nikolayowi Zahirovowi. W spotkaniu tym Polak walczył bardzo dzielnie, stawiając rywalowi opór. Jednak po zainkasowaniu silnego trafienia w drugiej odsłonie pojedynku Miłaszewski został odesłany do narożnika, przegrywając przez TKO.