Reklama

Łomżyńscy pływacy zostali mistrzami województwa [FOTO]

02/12/2019 07:35

16-osobowa drużyna pływaków z klubu UKS Butterfly Łomża wywalczyła aż 12 medali podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Pływaniu, które odbyły się w miniony weekend w Suwałkach. Mistrzami swoich roczników zostali: Filip Rudczyk (3 konkurencje) i Miłosz Parzych (2 konkurencje). W klasyfikacji progresji wyników łomżyński klub zajął I miejsce.

W ubiegłotygodniowych mistrzostwach województwa wzięło udział  ponad 320 zawodników z 12 klubów, rywalizując w sześciu kategoriach wiekowych. Łomżę reprezentowali pływacy z UKS Butterfly, którzy oprócz zdobytych medali, w wielu konkurencjach pobili swoje rekordy życiowe.

Mistrzem Województwa 10 - latków na dystansach 50 m stylem motylkowym i grzbietowym oraz 100 m grzbietowym został Filip Rudczyk, który zdobył dodatkowo  srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej zawodników 10-letnich Filip zajął 2. miejsce.

Reklama

W rywalizacji 12 – latków mistrzem województwa podlaskiego w stylu grzbietowym został Miłosz Parzych, zdobywając złoto na dystansach 50 m i 100 m. W dwóch pozostałych startach (stylem zmiennym na 100 m oraz dowolnym na 50 m) Miłosz zdobył srebrne medale, nieznacznie ustępując swoim rówieśnikom. Udane starty pozwoliły zawodnikowi na zajęcie 5. miejsca wśród wszystkich zawodników 12-letnich, bez podziału na konkurencje.

Kaja Kurpiewska to kolejna medalistka Mistrzostw w kategorii 10 latków. Na dystansach 50 m w stylach grzbietowym i motylkowym zdobyła brązowe medale. W dwóch pozostałych startach Kaja zajęła czwarte miejsca, pokonując niemal 30 zawodniczek z czołowych podlaskich klubów.

Reklama

Po jednym brązowym medalu zdobyli: Ignacy Balkiewicz (12 lat) – na dystansie 50 m w stylu grzbietowym oraz Dominik Skawski (14 lat) w tym samym stylu, ale na dystansie 100 m.

- Niemal wszyscy pozostali zawodnicy ustanowili nowe rekordy życiowe, plasując się często w pierwszej dziesiątce zawodników swojej kategorii wiekowej. W wielu konkurencjach zajmowali „najgorsze” dla sportowców czwarte miejsca nieznacznie ustępując konkurentom. – relacjonują trenerzy Bartosz Kutny i Tomasz Drozdowski.

Zawodnicy UKS Butterfly w klasyfikacji progresji wyników zajęli pierwsze miejsce, ex aequo z gospodarzem zawodów - MUKS Olimpijczyk Suwałki. Klasyfikacja ta prowadzona jest na podstawie porównania tegorocznych, wcześniejszych startów każdego z zawodników. Łomżyńscy  zawodnicy w Suwałkach zakończyli tegoroczny sezon startowy, który należy uznać za bardzo udany.

Reklama

- Zdobycie pierwszego miejsca w kategorii progresji zawodników oraz tytuły mistrzowskie młodych zawodników naszego klubu pokazują, iż prowadzone szkolenie zmierza we właściwym kierunku. Nawiązanie rywalizacji z rówieśnikami z pozostałych klubów pływackich – jest możliwie dzięki codziennej, ciężkiej pracy na treningach. Zawodnicy 12-letni pływają pięć a dwa lata młodsi cztery razy w tygodniu - podkreśla prezes klubu Jarosław Szeremet.

Zawodnicy UKS Butterfly wystąpili w składzie: Patrycja Antosiuk, Zuzanna Balicka, Ignacy Balkiewicz, Jakub Chajęcki, Eliza Chrzanowska, Igor Darmetko, Maja Dużyńska, Kaja Kurpiewska, Grzegorz Kuteszko, Łucja Lutrzykowska, Łukasz Michalak, Marcel Pachucki, Szymon Pachucki, Miłosz Parzych, Filip Rudczyk i Dominik Skawski.

Reklama

Źródło: nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości