Zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate wzięli w sobotę udział w XXXII Puchar Polski Seniorów i XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin rozegranym w hali Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Do Łomży przywieźli medale indywidualne i puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.
W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 80 klubów. Łomżyńscy karatecy pokazali się z najlepszej strony zajmując I miejsce drużynowo w kategoriach Juniorów i Młodzików.
Na sukces drużyny złożyły się sukcesy indywidualnej poszczególnych zawodniczek i zawodników. Dwa złote medale, w kumite (walki) i kata (układy) zdobyła Klaudia Lanczewska, której kolekcja trofeów z naważniejszych zawodów w Polsce i Europie powiększyła się tym samym o kolejne krążki. Złoty medal w kumite wywalczył również Adam Stachacz.
Z kolei srebro w kumite zdobyła Klaudia Gawryś, która w finale uległa... swojej nieco bardziej utytułowanej, klubowej koleżance Klaudii Lanczewskiej. Cóż, w kategorii juniorek +60 kg łomżyńskie zawodniczki zdominowały totalnie resztę kraju!
Listę medalistów zamyka Wiktoria Korytkowska z brązowym krążkiem w kumite.
Łomżyńskim karatekom gratulujemy kolejnego sukcesu na arenie krajowej i życzymy wielu następnych osiągnięć. Od kilku lat Łomżyński Klub Karate w kategoriach juniorskich nie ma sobie równych w Polsce i oby ta passa trwała jak najdłużej!