Reklama

Łomżyński Klub Karate znów najlepszy w Polsce [FOTO]

14/12/2015 09:22

Zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate wzięli w sobotę udział w XXXII Puchar Polski Seniorów i XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin rozegranym w hali Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Do Łomży przywieźli medale indywidualne i puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 80 klubów. Łomżyńscy karatecy pokazali się z najlepszej strony zajmując I miejsce drużynowo w kategoriach Juniorów i Młodzików.

Na sukces drużyny złożyły się sukcesy indywidualnej poszczególnych zawodniczek i zawodników. Dwa złote medale, w kumite (walki) i kata (układy) zdobyła Klaudia Lanczewska, której kolekcja trofeów z naważniejszych zawodów w Polsce i Europie powiększyła się tym samym o kolejne krążki. Złoty medal w kumite wywalczył również Adam Stachacz.

Reklama

Z kolei srebro w kumite zdobyła Klaudia Gawryś, która w finale uległa... swojej nieco bardziej utytułowanej, klubowej koleżance Klaudii Lanczewskiej. Cóż, w kategorii juniorek +60 kg łomżyńskie zawodniczki zdominowały totalnie resztę kraju!

Listę medalistów zamyka Wiktoria Korytkowska z brązowym krążkiem w kumite.

Łomżyńskim karatekom gratulujemy kolejnego sukcesu na arenie krajowej i życzymy wielu następnych osiągnięć. Od kilku lat Łomżyński Klub Karate w kategoriach juniorskich nie ma sobie równych w Polsce i oby ta passa trwała jak najdłużej!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości