Reklama

Maciej Tercjak wystartuje w Mistrzostwach Świata w Karate Kyokushin w Tokio [VIDEO i FOTO]

17/01/2017 06:52

Maciej Tercjak, zawodnik i instruktor Łomżyńskiego Klubu Karate oraz student Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży został powołany do Kadry Narodowej Polski na Mistrzostwa Świata w Japonii oraz Mistrzostwa Europy we Francji. Za kilka dni rozpocznie przygotowania do najważniejszych zawodów w swojej karierze zawodniczej.

Maciej Tercjak zaledwie w ubiegłym roku debiutował w kategorii seniorów w Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin i od razu zaczął od sukcesu, zdobywając tytuł wicemistrza Starego Kontynentu w kata (układy). Na tych samych zawodach zajął też piąte miejsce w kumite (walki) full kontakt, walkę o wejście do strefy medalowej przegrywając z późniejszym triumfatorem swojej kategorii. Maciek już wcześniej miał jednak na swoim koncie liczne sukcesy w juniorskich kategoriach wiekowych (wielokrotny mistrz Polski i mistrz Europy).

Te wszystkie sukcesy oraz zaangażowanie i wytrwałość w dążeniu do wytyczonego celu zaowocowały powołaniem do Kadry Narodowej Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w kwietniu w stolicy Japonii - Tokio oraz na Mistrzostwa Europy - miesiąc później we francuskim Lyonie. W Japonii Maciej będzie rywalizował w kata indywidualnym oraz drużynowym. We Francji - dodatkowo również w kumite. Jak podkreśla, niewielu jest zawodników, którzy udanie łączą obie konkurencje na wysokim poziomie.

Reklama

Do Mistrzostw Świata łomżyński karateka będzie przygotowywał się u siebie w klubie pod okiem sensei Dariusza Syrnickiego, który wychował już wielu medalistów Mistrzostw Europy i Świata, a także w stworzonym przez grupę najlepszych "techników" w kraju i jednocześnie ścisłą czołówkę europejską i światową "Dream Kata Team".

Oficjalne powołanie do kadry otrzymał Maciek w niedzielę i bardzo szybko musiał opłacić bilet lotniczy do Tokio. Niestety, Polski Związek Karate pokryje tylko koszt wyjazdu na Mistrzostwa Europy do Francji. Wyjazd do Japonii muszą opłacić zawodnicy lub zdobyć sobie na ten cel sponsorów. Maciejowi Tercjakowi brakuje na ten moment sześć tysięcy złotych i rozpoczął poszukiwanie możliwości sfinansowania swojego udziału w największej imprezie Karate Kyokushin na świecie.

Reklama

Maciej Tercjak to zawodnik z europejskiej czołówki, przed którym stoi szansa wejścia do grona najlepszych karateków na świecie, a jednocześnie młody, perspektywiczny zawodnik. Dlatego w jego imieniu zwracamy się do firm z Łomży i nie tylko. Pomóżcie Maciejowi opłacić wyjazd do Japonii i start w Mistrzostwach Świata! Maciek z pewnością zrobi wszystko, by jak najlepiej promować Waszą firmę wszędzie, gdzie będzie to możliwe. Kontakt z Maćkiem można nawiązać przez jego fanpage na FB: https://www.facebook.com/thekaratekidkyokushin

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama