Całe 5 tys. złotych trafiło do Łomży na sport ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. To niewiele ponad 0,5% wszystkich środków, jakie zostały rozdysponowane. Wniosek nasuwa się sam. Od ubiegłego roku nic się nie zmieniło i łomżyński sport wciąż nie może liczyć na wsparcie województwa.
W 2016 roku Marszałek Województwa Podlaskiego rozdysponował na dotacje w dziedzinie sportu około 915 tys. złotych. Z tej kwoty tylko 5 tys. trafiło do Łomży. Jedynym klubem, który otrzymał takiej właśnie wysokości dotację jest Bokserski Klub Sportowy "TIGER" na organizację Międzynarodowych Mistrzostw Podlasia Juniorów w Boksie. Co prawda 14 tys. złotych otrzymał jeszcze jeden łomżyński klub - Yacht Club "Arcus", ale swoją działalność w całości prowadzi on w Rajgrodzie, a nie w Łomży.
Łącznie w ramach konkursu "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej" uwzględnione zostały 74 oferty. Zdecydowana większość środków trafi do Podlaskiej Federacji Sportu oraz klubów białostockich.