Reklama

Marszałek dał Łomży na sport... 5 tys. złotych!

10/02/2016 06:09

Całe 5 tys. złotych trafiło do Łomży na sport ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. To niewiele ponad 0,5% wszystkich środków, jakie zostały rozdysponowane. Wniosek nasuwa się sam. Od ubiegłego roku nic się nie zmieniło i łomżyński sport wciąż nie może liczyć na wsparcie województwa.

W 2016 roku Marszałek Województwa Podlaskiego rozdysponował na dotacje w dziedzinie sportu około 915 tys. złotych. Z tej kwoty tylko 5 tys. trafiło do Łomży. Jedynym klubem, który otrzymał takiej właśnie wysokości dotację jest Bokserski Klub Sportowy "TIGER" na organizację Międzynarodowych Mistrzostw Podlasia Juniorów w Boksie. Co prawda 14 tys. złotych otrzymał jeszcze jeden łomżyński klub - Yacht Club "Arcus", ale swoją działalność w całości prowadzi on w Rajgrodzie, a nie w Łomży.

Łącznie w ramach konkursu "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej" uwzględnione zostały 74 oferty. Zdecydowana większość środków trafi do Podlaskiej Federacji Sportu oraz klubów białostockich.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości