Cztery medale przywieźli reprezentanci łomżyńskich klubów sportowych z rozegranych w Zamościu Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce. Dwa złote krążki padły łupem Przemysława Łyskawego, złoty i srebrny medal przywiozła Katarzyna Bargielska.
Od 3 do 5 czerwca na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu trwały Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce w kategorii młodzieżowej, junior i junior młodszy. Startowało prawie 600 zawodników i zawodniczek z 90 klubów reprezentujących 16 województw.
Z dobrej strony pokazała się dwójka zawodników reprezentujących łomżyńskie kluby sportowe. Przemysław Łyskawy (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża), z wynikiem 6,44 m zwyciężył w konkursie skoku w dal juniorów młodszych. Nie miał sobie równych również w trójskoku, dzięki czemu do domu wrócił z dwoma złotymi medalami.
Bardzo dobrze spisała się również zawodniczka LKS Narew Kurpiewski Łomża Katarzyna Bargielska startująca w tych samych konkurencjach. W skoku w dal wywalczyła srebro, a w trójskoku okazała się najlepsza w całej stawce startujących zawodniczek.