Reklama

Medale karateków z Pucharu Polski

11/12/2017 07:55

W sobotę 9 grudnia zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate wzięli udział w XXXIV Pucharze Polski Karate Kyokushin, który rozegrano we Wrocławiu. W zawodach wzięło udział 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Łomżyńscy karatecy przywieźli z nich cztery medale: dwa złote i kolejne dwa - brązowe. Medali mogło być więcej, gdyby nie absencja przygotowujących się do Mistrzostw Polski kilkorga innych zawodników, którzy we Wrocławiu byliby w gronie faworytów.

Złoty medal wywalczył Maciej Tercjak w kategorii seniorów – 65 kg. Stoczył trzy wymagające pojedynki, a walkę finałową zakończył przed czasem. Drugie złoto wywalczył Ahmed Debizov, wygrywając cztery pojedynki w kategorii junior młodszy – 50 kg. W tej samej kategorii brązowy medal wywalczył Wiktor Kacprzyk i bardzo niewiele brakowało, aby finał tej kategorii był finałem „łomżyńskim". Również brązowy medal zdobyła Wiktoria Korytkowska w kategorii juniorek -55 kg. Juniorzy Młodsi Nikola Trzcińska oraz Jędrzej Perkowski zakończyli rywalizację w 1/8 finału.

- W zawodach nie wystartowali nasi dwaj juniorzy Tomek i Adam Stachacz oraz seniorzy Piotr Bejenka, Klaudia Lanczewska oraz Klaudia Gawryś, którzy będą rywalizować w najbliższą sobotę podczas ostatniej imprezy w tym roku, a mianowicie Mistrzostw Polski Młodzieżowców i Mistrzostw Polski Juniorów Polskiego Związku Karate - tłumaczy prezes Łomżyńskiego Klubu Karate Dariusz Syrnicki. - Trzymamy kciuki - dodaje.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości