Dwa medale przywieźli zawodnicy Fight Club Łomża z Legionowa, gdzie podczas minionego weekendu odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Brazyliskim Jiu Jitsu. Srebrny medal wywalczył Hubert Sulewski, a brązowy krążek zawisł na szyi Marcina Opońskiego. W zawodach uczestniczyło ponad 1100 zawodników i zawodniczek.
Mistrzostwa Polski w Brazyliskim Jiu Jitsu to największa impreza w tej dyscyplinie w kraju. Zdobyte medale to duży sukces. Tym większy, kiedy wiemy kto okazał się lepszy od naszych zawodników. W sobotę brązowy medal w kat. +100,5 kg adult niebieskie pasy zdobył Marcin Opoński, który przegrał minimalnie jednym punktem ze zwycięzcą całej kategorii. W niedzielę srebro wywalczył Hubert Sulewski w kategorii -69 kg junior. Przegrał z bardzo doświadczonym zawodnikiem – aktualnym Mistrzem Świata z tego roku.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi ,ponieważ mimo, że poziom tych zawodów był na bardzo wysokim poziomie udało nam się przywieść dwa medale. Serdeczne podziękowania dla naszego głównego sponsora firmy Sonarol Sp.j., który umożliwił nam ten wyjazd - podkreśla trener łomżyńskich fighterów Damian Zorczykowski.