11 zawodników UKS Butterfly-MOSiR Łomża uczących się w SP 10, SP 5 Łomża i SP w Podgórzu reprezentowało nasze miasto w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Pływaniu. W zawodach wystartowało ponad 220 zawodników z 12 klubów województwa podlaskiego w 7 kategoriach wiekowych.
Łomżyńscy zawodnicy startowali w kat. 10 i 11 lat zdobywając cztery srebrne i jeden brązowy meda,l a sztafeta chłopców 4x50m st. dowolnym zajęła 3. miejsce z czasem 2;38,27 s.
Wśród dziewcząt po dwa medale zdobyły dziesięcioletnie Kinga Dziemińska (SP10) 50 st. motylkowy III miejsce z czasem 45,62 s oraz II miejsce na 200 m st. dowolnym 3;18,62 s i Maja Komorowska (SP 5) 50 st. grzbietowy II miejsce z czasem 43,3 s3 s oraz II miejsce na 100 m st. grzbietowym 1;33,89 s. Do grona medalistów dołączył również Dawid Kosiński (SP10) zajmując II m st. klasycznym z czasem 48,56 s.
Dobrze spisali się pozostali zawodnicy: Julia Kozak 3 razy V miejsce Inga Woronowicz VI i VII miejsce Nikola Wieryszko, Skawski Dominik w pierwszej dziesiątce.
Bardzo dobrze popłynęli też chłopcy Brodacki Mikołaj, Gietek Aleksander, Chrobak Bartek i Kosiński Dawid, którzy zdobyli III miejsce w sztafecie przed dwoma zespołami Juvenii Białystok.
Trenerami łomżyńskich pływaków są Jarosław Szeremet i Tomasz Drozdowski.