Reklama

Medale łomżyńskich pływaków [FOTO]

28/10/2019 07:25

13 medali przywieźli do Łomży zawodnicy UKS "Butterfly" z VIII Otwartych Mistrzostw Ostrołęki, w których wystartowało ponad 250 zawodników z 18 klubów z województwa mazowieckiego, warmińsko – mazurskiego i podlaskiego.

Trzech zawodników zdobyło medale w każdym ze swoich występów:

Miłosz Parzych (2007) – złoto w 50 m grzbietem oraz 2 medale srebrne na tym samym dystansie w stylu dowolnym i motylkowym; Filip Rudczyk (2009) –najlepszy w konkurencji 50 m stylem motylkowym, srebrny medal – 50 m stylem dowolny oraz brąz – 50 m stylem grzbietowym; Kaja Kurpiewska (2009) – srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym oraz brązowe medale na 50 m w stylach motylkowym oraz dowolnym. Ci zawodnicy zajęli drugie miejsca w swoich rocznikach w klasyfikacji generalnej.

Reklama

Dwa medale wywalczył Igor Darmetko (2008), który zajął II miejsce w stylu grzbietowym i III w stylu dowolnym na dystansie 50 m.  Po jednym krążku dołożyły: Eliza Chrzanowska (2008) – brąz 50 m dowolny i Dominika Cekało (2004) – brąz 200 m dowolny.

Łomżyński klub na ostrołęckich zawodach reprezentowali również: Patryk Żochowski (07), Maja Dużyńska (08), Grzegorz Kuteszko (07),  Ignacy Balkiewicz (07), Oliwia Kuźnicka (06), Oliwier Modzelewski (09), Dominik Skawski (05), Szymon Dębski (07), Jakub Chajęcki (07)

Reklama

- Zawodnicy Ci co prawda nie zdobyli medali, ale zanotowali świetne występy, ustanawiając wiele rekordów życiowych oraz dosłownie „ocierając” się o podium. Z pewnością sobotnie występy były dla nich nie tylko świetną zabawą, ale również cennym, sportowym doświadczeniem - przekazuje prezes UKS "Butterfly" Jarosław Szeremet

Zawody w Ostrołęce były udaną inauguracją sezonu startowego 2019/2020. - Cieszy, iż łomżyński klub staje się poważnym konkurentem w pływackiej rywalizacji, nie tylko na poziomie wojewódzkim, ale również krajowym. - podkreślają trenerzy: Bartosz Kutny i Tomasz Drozdowski

Reklama

- Rosnące zainteresowanie sportowym pływaniem w Łomży, pozwala optymistycznie prognozować, iż nasze miasto w niedługim czasie może stać się znaczącym ośrodkiem pływackim w regionie – ocenia Jarosław Szeremet.

fot. nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości