Zawodnicy UKS Butterfly w miniony weekend rywalizowali w międzynarodowych zawodach pływackich, które odbyły się w Suwałkach. Wzięło w nich udział łącznie 280 zawodników, w tym czołowi pływacy z klubów województwa podlaskiego i Litwy.
Jak przekazuje Jarosław Szeremet, zawodnicy UKS Butterfly pojechali w "okrojonym" składzie, ale nie zawiedli, zdobywając medale oraz notując życiowe wyniki. Miłosz Parzych zdobył dwa złote medale (100 m i 200 m grzbiet) oraz dwa srebrne (100 m zmienny i 50 m grzbiet). Zawodnikowi udało się wywalczyć 3. miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców z rocznika 2007. Z brązowym medalem (200 m dowolny) wróciła za to Dominika Cekała.
Dobrze zaprezentowali się też najmłodsi zawodnicy z 2007 i 2008 r., startując z zawodnikami starszymi. Na uwagę zasługują poniższe wyniki:
2008
- Eliza Chrzanowska - 50 m grzbiet. (42,11 - IV m-ce wśród rocznika 2008)
- Igor Darmetko - 50 m grzbiet (42,14 - IV m-ce wśród rocznika 2008), 50 m dow. (36,52 - V m-ce wśród 2008r.)
2007
- Szymon Pachucki - 100 m klasyczny (1:40,36 - V m-ce)
- Patryk Żochowski - 200 m grzbiet. (3:09,45 - IV m-ce)
Rekordy życiowe ustanowili też inni zawodnicy:
- Marcel Pachucki (50m - grzbiet, klasyk, dowolny)
- Oliwia Kuźnicka (200 m grzbiet,
- Jakub Chajęcki (50 m grzbiet i dowolny, 100 m dowolny)
zdj. nadesłane