Dwoje zawodników PREFBETU ŚNIADOWO ŁOMŻA z dobrymi wynikami reprezentowało Polskę w miniony weekend na imprezach międzynarodowych. Rafał Pogorzelski zajął szóste miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetów, a Beata Trzonkowska była druga w młodzieżowym meczu Polska-Czechy-Węgry-Słowenia.
Uczeń drugiej klasy Liceum Sportowego z Łomży Rafał Pogorzelski podczas Mistrzostw Europy Kadetów, które rozgrywane były w Tibilisi, zajął w biegu na 2000 metrów z przeszkodami wysokie 6. miejsce. Nasz zawodnik najpierw w eliminacjach wywalczył 5. miejsce (5:59.60 sek.) a następnie w wolnym z rwanym tempem biegu finałowym (6:00.57) przybiegł jedną lokatę niżej.
- Bardzo jestem zadowolony z występu mojego zawodnika, bo Rafał pobiegł dwa mocne, równe biegi co znaczy, że jest zawodnikiem turniejowym, co w przyszłości może być ważne. Popełnił jeden znaczący błąd w biegu, który kosztował go 2-3 lokaty, ale myślę, że doświadczenie zaprocentuje w następnych ważnych startach - ocenił trener Andrzej Korytkowski.
Studentka trzeciego roku fizjoterapii na łomżyńskiej PWSIiP Beata Trzonkowska w Słoweńskim Mariborze startowała w młodzieżowym meczu Polska-Czechy-Węgry-Słowenia w konkurencji pchnięcia kulą. Beata spisała się bardzo dobrze i zajęła drugie miejsce z wynikiem 13.62 m. Wynik być może byłby lepszy, ale część konkursu rozgrywano w deszczu. Należy dodać, że mecz zarówno w kategorii kobiet i mężczyzn zakończył się identyczną kolejnością: 1. Polska, 2. Czechy, 3. Węgry, 4. Słowenia.
Najbliższe start Beaty to Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Jeleniej Górze (30-31.07), a Rafała - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we Wrocławiu (4-6.08). Miejmy nadzieję, że z równie dobrym skutkiem jak ostatnie starty.