Brak oświetlenia na przejściu dla pieszych, brak chodnika, zarośnięte pobocza i do tego duży ruch na drodze - mieszkańcy poprosili o pomoc Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. W odpowiedzi na petycję dowiedzieli się, że w przyszłym roku rozpisany zostanie przetarg na montaż oświetlenia na przejściu dla pieszych.
Mieszkańcy gminy Wizna złożyli petycję do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zwrócili się o podjęcie działań, które poprawią bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych znajdującym się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 64 z drogą powiatową w Starym Bożejewie. Mieszkańcy chcą, żeby przejście było prawidłowo oświetlone. A dojście do niego i strefa oczekiwania nie zagrażały życiu dzieci i seniorów.
- Brak oświetlenia powoduje, że przejście jest słabo widoczne po zmroku, miejsce oczekiwania jest nierówne, często tworzą się na nim wyrwy po deszczu, co jest szczególnie niebezpieczne dla oczekujących na przejściu dzieci zmierzających codziennie do szkoły, przedszkola (szkoła zlokalizowana jest w niedalekiej odległości od przejścia).
Reklama
Mieszkańcy zwracają również uwagę na brak chodnika, zarośnięte i wymywane przez deszcz pobocza a także na coraz większy ruch i częste nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów drogowych.
Pod petycją podpisało się 86 osób.

Do sprawy odniosła się już GDDKiA:
- W 2023 r. oddział podejmie działania i przeprowadzi postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy montażu oświetlenia dedykowanego na przejściu dla pieszych w Bożejewie - czytamy w dokumencie, który jest odpowiedzią na wniesioną petycję.
Reklama

Fot. Google Maps