Minimalną porażką 0:1 zakończył się rozegrany w sobotę na bocznym boisku stadionu w Zambrowie kolejny mecz kontrolny ŁKS-u 1926 Łomża z miejscową Olimpią. Choć drugoligowiec wygrał spotkanie, to w zgodnej opinii obserwatorów mecz był bardzo wyrównany i oba zespoły miały swoje szanse.
To była pierwsza porażka biało-czerwonych w sparingu, choć minimalna. Ważniejsze jednak jest to, że drożyna prowadzona przez trenera Mateusza Miłoszewskiego nie odstawała jakością gry od drugoligowca i kolejny raz potwierdziła, że w przygotowaniach do wiosennych rozgrywek ligowych jest na właściwej drodze.
Spotkanie było bardzo wyrównane i choć obie drużyny miały okazje do strzelenia gola, to pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Dopiero po przerwie, a dokładniej w 62. minucie, do bramki Piotra Lipki trafił obrońca Wojciech Dziemidowicz. ŁKS nie zdołał jednak odpowiedzieć tym samym i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy.
Olimpia Zambrów:
I połowa: Koncki – Buzun, Piłatowski, Gogol, Dziemidowicz – Hryszko, Mroczkowski, Kuczałek, Tunkiewicz, Janik – P. Jastrzębski
II połowa: Koncki – Dzienis, Piłatowski, Gogol, Dziemidowicz – Hryszko (70′ Buzun), Kuczałek, Tunkiewicz (80′ Mroczkowski), Janik, P. Jastrzębski – M. Jastrzębski
ŁKS 1926 Łomża:
I połowa: Lipka – Przysowa, Melao, Kamienowski, Malinowski – Kubala, Świderski, Rydzewski, Styś – Truszkowski, Zaniewski
II połowa: Lipka – Brutkowski, Melao, Wasiulewski, Malinowski (60′ Przysowa) – Sadowski, Brzozowski, Kacprzyk, Gałązka – Truszkowski (60′ Boroń), Olesiński.
Kolejnym rywalem ŁKS-u 1926 Łomża będzie Polonia Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w piątek 19 lutego o godzinie 18.00 w Łomży, na boisku ze sztuczną nawierzchnią (zmiana terminu z soboty 20 lutego).