W minioną niedzielę, Piotr Łobodziński, świeżo upieczony mistrz świata w bieganiu po schodach, ponownie pokazał plecy rywalom zwyciężając w 555m biurowcu Lotte Tower w Seulu. Lekkoatleta z Łomży pokonał 123 pietra w niecałe 16 minut pokonując reprezentanta Australii i Japonii.
Był to udany rewanż biegacza LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża na Bournie, gdyż przed rokiem to on okazał się najlepszy w stolicy Korei Południowej. Był to już 123 bieg po schodach naszego towerrunnera i 6 zwycięstwo na 6 biegów w sezonie 2018.
- Zrealizowałem plan w 100%. Prowadzenie od początku i pewne zwycięstwo cieszą bardzo. Dwa z pierwsze miejsca w przeciągu 8 dni w Azji pokazują iż moja forma na schodach jest wysoka. Cieszy mnie to niezmiernie- mówi Piotr Łobodziński.
Przyszłe dwa weekendy to starty krajowe. 20 maja biegacz z Łomży będzie się ścigał w Warszawie w Hotelu Intercontinental, 26 maja we Wrocławiu na Sky Tower w ramach Mistrzostw Polski, a 3 czerwca w Nowym Jorku w World Trade Center One.