Po czterech dniach przerwy na stadionie miejskim w Łomży znów spotkali się młodzi zawodnicy PREFBETU, aby wystartować w kilku konkurencjach. Tym razem w ramach III Mitingu Łomżyńskiego rozegrano biegi na 100 i 600 metrów oraz skok w dal młodzików.
Podczas zawodów bardzo dobre wyniki padły na 600 metrów oraz w skoku w dal. Bieg kobiet na 600 metrów z dobrym wynikiem wygrała debiutująca w biegach średnich juniorka Wiktoria Truszkowska (1:37,39) przed dwoma utalentowanymi młodziczkami Martyną Krawczyńską(1:40,38) i Karoliną Dzwonkowską(1:41,07). Po tak dobrym biegu panowie nie chcieli być gorsi. Zwyciężył przygotowujący się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie Dawid Likwiarz(1:24,37) przed świetną grupą młodzików: Bartłomiej Folga(1:27,69), Piotr Dąbrowski(1:29,54), Szymon Borawski(1:30,08), Patryk Barżykowski(1:30,45), Bartosz Jurak(1:30,46) i Piotr Nerkowski(1:37,38). W biegach na 100 metrów był zbyt duży wiatr dodatni i wyniki niestety nie będą uznane.
Na uwagę zasługuje czas zwycięzcy Pawła Dąbrowskiego (11.88 wiatr +2.5). Ten sam zawodnik debiutując w skoku w dal w piątej próbie przy wietrze +0,7 poszybował na odległość 5,76m co jest najlepszym obecnie wynikiem w województwie podlaskim wśród młodzików.
- Po zgrupowaniu zawodnicy nadal są w wysokiej formie co nas bardzo cieszy. Ostatni, trzeci start już 20 lipca, tym razem zawodnicy sprawdzą się w Warszawie i następnie wrócą do treningów – informuej prezes klubu Andrzej Korytkowski.