Reklama

Młodzi koszykarze "Dziewiątki" na podium w Działdowie [FOTO]

15/12/2015 08:03

Bardzo dobrze zaprezentowała się w Działdowie drużyna chłopców z UKS "Dziewiątka". która zajęła III miejsce w XV Ogólnopolskim Turnieju w Mini Koszykówce dziewcząt i chłopców "KATARZYNKA CUP – 2015". W grupie chłopców wystąpiło siedem drużyn. Rywalizował rocznik 2005 i młodsi.

Turniej rozegrany został w dniach 11-13 grudnia w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Działdowie. wystąpiło pięć drużyn dziewcząt z rocznika 2004 (SKS 12 Warszawa, SP 21 Płock, UKS Trójka Nidzica i dwie drużyny miejscowe UKS Sokół i Trójka z Działdowa) oraz siedem drużyn chłopców z rocznika 2005 (UKS Basket 47 Białystok, MOSiR Bielsk Podlaski, UKS Dziewiątka Łomża, MTS Basket Kwidzyn, UKS Trójka Nidzica i dwie drużyny miejscowe UKS Sokół i Trójka z Działdowa). Zarówno turniej dziewcząt był dla V klas i dla chłopców dla IV klas (był to dla większości z nich pierwszy turniej w życiu) rozgrywany był systemem "każdy z każdym".

W rywalizacji chłopców bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z Łomży. Drużyna UKS "Dziewiątka" Łomża rocznika 2005, 2006 i 2007 w składzie – Konopka Dominik, Anusewicz Łukasz, Górski Jakub, Gawęcki Krystian, Baczewski Mateusz, Śmiarowski Tomasz, Dębowski Nikodem, Mieczkowski Olivier, Przybylski Tomasz, Sarnacki Łukasz, Trzonkowski Maciej (wszyscy z SP 9 Łomża) i Gryglik Dawid (z SP 5 Łomża) trenowana przez Wojciecha Kamińskiego zajęła III miejsce. Obrońcą turnieju został Łukasz Anusewicz, do pierwszej piątki turnieju wybrano Nikodema Dębowskiego, a zawodnikiem drużyny został Mieczkowski Olivier.

Reklama

Trener Wojciech Kamiński po turnieju był bardzo zadowolony.

- Przed wyjazdem na turniej byłem pełen obaw. Wiedziałem, że dla większości zawodników będą to pierwsze rozgrywki w życiu. Tym większe słowa uznania dla chłopaków, że tak na poważnie chłopcy zaczęli trenować od października, czyli od dwóch miesięcy. Po raz pierwszy w swojej pracy z młodzieżą przed takim turniejem nie wiedziałem na co mogę liczyć. Końcowy wynik bardzo mnie ucieszył. Myślę, że to dobry początek najmłodszych koszykarzy klubu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości