Bardzo dobrze zaprezentowała się w Działdowie drużyna chłopców z UKS "Dziewiątka". która zajęła III miejsce w XV Ogólnopolskim Turnieju w Mini Koszykówce dziewcząt i chłopców "KATARZYNKA CUP – 2015". W grupie chłopców wystąpiło siedem drużyn. Rywalizował rocznik 2005 i młodsi.
Turniej rozegrany został w dniach 11-13 grudnia w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Działdowie. wystąpiło pięć drużyn dziewcząt z rocznika 2004 (SKS 12 Warszawa, SP 21 Płock, UKS Trójka Nidzica i dwie drużyny miejscowe UKS Sokół i Trójka z Działdowa) oraz siedem drużyn chłopców z rocznika 2005 (UKS Basket 47 Białystok, MOSiR Bielsk Podlaski, UKS Dziewiątka Łomża, MTS Basket Kwidzyn, UKS Trójka Nidzica i dwie drużyny miejscowe UKS Sokół i Trójka z Działdowa). Zarówno turniej dziewcząt był dla V klas i dla chłopców dla IV klas (był to dla większości z nich pierwszy turniej w życiu) rozgrywany był systemem "każdy z każdym".
W rywalizacji chłopców bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z Łomży. Drużyna UKS "Dziewiątka" Łomża rocznika 2005, 2006 i 2007 w składzie – Konopka Dominik, Anusewicz Łukasz, Górski Jakub, Gawęcki Krystian, Baczewski Mateusz, Śmiarowski Tomasz, Dębowski Nikodem, Mieczkowski Olivier, Przybylski Tomasz, Sarnacki Łukasz, Trzonkowski Maciej (wszyscy z SP 9 Łomża) i Gryglik Dawid (z SP 5 Łomża) trenowana przez Wojciecha Kamińskiego zajęła III miejsce. Obrońcą turnieju został Łukasz Anusewicz, do pierwszej piątki turnieju wybrano Nikodema Dębowskiego, a zawodnikiem drużyny został Mieczkowski Olivier.
Trener Wojciech Kamiński po turnieju był bardzo zadowolony.
- Przed wyjazdem na turniej byłem pełen obaw. Wiedziałem, że dla większości zawodników będą to pierwsze rozgrywki w życiu. Tym większe słowa uznania dla chłopaków, że tak na poważnie chłopcy zaczęli trenować od października, czyli od dwóch miesięcy. Po raz pierwszy w swojej pracy z młodzieżą przed takim turniejem nie wiedziałem na co mogę liczyć. Końcowy wynik bardzo mnie ucieszył. Myślę, że to dobry początek najmłodszych koszykarzy klubu.