Reklama

Młodzi piłkarze wracają do treningów

24/11/2016 13:50

Choć jeszcze jakiś czas potrwa, zanim sytuacja w Młodzieżowym ŁKS-ie unormuje się, jak dowiedzieliśmy się działalność klubu będzie prowadzona normalnie. Dziś dzieci wracają do treningów, a o przyszłości klubu i dalszych działaniach zdecyduje wynik kontroli z Urzędu Miejskiego.

Aktualną sytuację w Młodzieżowym ŁKS-ie opisaliśmy wczoraj w artykule Audyt i kurator w Młodzieżowym ŁKS-ie. Co dalej z klubem?, do którego dołączyliśmy obszerną wideorelację z przebiegu wtorkowego spotkania członków stowarzyszenia. W jego trakcie powstało pytanie, co dalej z treningami młodych piłkarzy. Wczorajsze zajęcia zostały odwołane i nikt nie potrafił od ręki udzielić odpowiedzi, czy wkrótce będą one normalnie prowadzone. Jak poinformował nas dziś były prezes klubu Marcin Trojanowski, po konsultacji z prawnikiem doszedł do wniosku, że choć zarząd nie jest obecnie prawomocny, to klub działa normalnie, są zatrudnieni trenerzy i osoba prowadząca biuro i nic nie stoi na przeszkodzie, by zajęcia odbywały się normalnym trybem.

W sprawie aktualnej sytuacji w MŁKS-ie uzyskaliśmy dziś także oficjalne stanowisko Miasta, które publikujemy w całości poniżej.

Reklama

Wniosek o dokonanie audytu w stowarzyszeniu Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy podpisało dziewiętnastu rodziców. W związku z tym pismem Prezydent Łomży zdecydował o powołaniu zespołu, który skontroluje działalność władz MŁKS ze statutem stowarzyszenia i przepisami prawa oraz działalność finansową klubu, z uwzględnieniem funduszy przekazywanych przez Miasto Łomża. Czynności kontrolne rozpoczęły się 22 listopada 2016 r., potrwają do 16 grudnia br. i w razie konieczności mogą zostać przedłużone.
O ustanowienie kuratora w Młodzieżowym Łomżyńskim Klubie Sportowym Prezydent Miasta Łomża zamierza wystąpić do Sądu Rejonowego najszybciej jak tylko będzie możliwe, odpowiadając w ten sposób również na potrzebę zgłaszaną przez klub. Merytoryczni przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łomży są w stałym kontakcie zarówno z ostatnim prezesem MŁKS-u Marcinem Trojanowskim, jak też autorami wniosku o audyt. Intencją wszystkich stron jest takie rozwiązanie sytuacji, które nie zakłóci bieżącej działalności klubu.
Przestrzeganie zapisów statutu jest obowiązkiem władz każdego stowarzyszenia, czyli: Zarządu, Komisji Rewizyjnej, jak też członków stowarzyszenia, których Walne Zgromadzenie jest najwyższą władzą. Zdarzyło się już w przeszłości, że przedstawiciele Prezydenta Miasta wzywali Zarząd MŁKS-u do zwołania Walnego Zgromadzenia z racji zaniedbania tego obowiązku oraz sugerowali, aby doszło do zmiany statutu, który określa bardzo krótką, roczną kadencję władz. W ocenie pracowników Urzędu Miejskiego, po takiej interwencji organu nadzoru, władze stowarzyszenia powinny być szczególnie wyczulone na przestrzeganie obowiązków lub też zmienić zapisy statutu.

Z prezesem Trojanowskim rozmawialiśmy też o ewentualnej konieczności zwrotu pobranej z kasy miejskiej dotacji. Marcin Trojanowski wyklucza możliwość negatywnego wyniku kontroli wydatkowania publicznych środków, ale przyznaje, że nawet jeśli kontrola nie wykaże nieprawidłowości, problemem może się okazać podpisanie umowy przez osoby, które nie były do tego uprawnione. Trojanowski twierdzi, że ewentualna konieczność zwrotu dotacji mocno utrudni działalność klubu, ale z całą pewnością nie zagrozi jego istnieniu. Miasto nie zajęło na razie stanowiska w przypadku takiej ewentualności. Dowiedzieliśmy się tylko, że Urząd Miejski nie przyjmie rozliczenia dofinansowania, jeżeli było źle wydatkowane, ale ani słowa na temat co się stanie, jeśli kontrola nie wykaże uchybień i pozostanie kwestia zarządu, który nie był uprawniony do podpisywania umów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości