Młodzież ze szkół podstawowych oraz III klas gimnazjów rywalizowała wczoraj w finale grupy zachodniej w pływaniu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W Parku Wodnym pojawiło się ponad 100 młodych pływaków, a zawody organizował Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.
Młodzież rywalizowała w czterech stylach: dowolnym, motylkowym, klasycznym i grzbietowym. Każdy uczestnik mógł wystartować w jednym stylu. Uczestnicy brali udział również w sztafecie 6x50 m.
Zawody organizował Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.
- On w stu procentach finansuje te zawody na każdym szczeblu, począwszy właśnie tutaj od grupy zachodniej, po finał wojewódzki i nie tylko w pływaniu, również w innych konkurencjach - mówi Bogusław Bieliński, kierownik grupy zachodniej SZS.
Trzy najlepsze drużyny wśród dziewcząt i chłopców będą reprezentowały dawne województwo łomżyńskie podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu bieżącego roku w Augustowie.