Młodziczki z zespołu MOSiR Łomża awansowały do półfinałów Klubowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Piłce Nożnej w sezonie 2018/2019. Półfinały oraz turniej finałowy prowadzone są przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN.
Turniej rozegrany został w sobotę na sztucznym boisku białostockiego Zespołu Szkół Mechanicznych. Udział wzięły w nim najlepsze drużyny wyłonione z gier grupowych wojewódzkiej Ligi Młodziczek: MOSiR Łomża, Forty Piątnica, Włókniarz Białystok oraz EkoSport Białystok.
Mecze rozegrano w systemie każdy z każdym 2 razy po 15 minut. Tylko dwie z czterech drużyn awansowały do półfinałów, które odbędą się w Ząbkach 31 marca. Młodziczki MOSiR Łomża ostatniego dnia miesiąca zmierzą się ze Stomilem Olsztyn, Tęczą Bydgoszcz i Ząbkovia Ząbki.
– Zespół odniósł ogromny sukces - cieszy się Dariusz Narolewski, trener żeńskiej drużyny piłkarskiej MOSiR Łomża. – Dziewczyny trenują od niedawna, a na sobotnich eliminacjach straciły tylko jedną bramkę. Już do pierwszego meczu wyszły na boisko zmotywowane do walki i to pozytywne nastawienie utrzymały przez cały turniej - dodaje.
Drużyna MOSiR Łomża grała w składzie: Ola Wyrzykowska, Nina Mioduszewska, Wiktoria Konert, Oliwia Lubak, Wiktoria Nerkowska, Kasia Bukowska, Ola Grabowska, Ania Dzbeńska, Zuzanna Kowalczyk, Ola Bączek, Ania Popkowska, Gabriela Ramatowska, Natalia Chrzanowska. Bramki strzeliły: Nina Miodszewska i Oliwia Lubak.